Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez skomplik » Cz gru 29, 2011 18:16

Hej!
Znacie jakieś filmy w którym w tle mamy np. życie Kościoła bądź pastora? Mam zamiar oglądnąć film "Przysięga Małżeńska" oraz "Krzyż i Sztylet" na podstawie książki (Link do filmu http://www.youtube.com/watch?v=DTuBbWE7Cww )
Oprócz tego polecam oczywiście serial Siódme Niebo - rodzinny i ciepły ;) w sam raz na sobotnie popołudnia.
Z czarnych komedii to "Wszystko zostaje w rodzinie".
Znacie coś godnego polecenia? w sam raz na dłuuuugie ziimowe wieczory? ;)

pozdrawiam
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Tomasz » Cz gru 29, 2011 19:06

Hmmm.... filmów z chrześcijaństwem tradycji protestanckiej w tle raczej nie znam. Jeżeli natomiast jesteśmy przy tematyce filmowej - to mogę polecić doskonały cykl włoskich komedii "Don Camillo" z niepowtarzalnym Fernandelem w roli głównej, który wciela się w szalonego wiejskiego proboszcza (rzym-kat.)
Bardzo dobra komedia. Ilekroć oglądam te filmy, pokładam się ze śmiechu :D
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Aleksander » Cz gru 29, 2011 21:10

Moim zdaniem, prawdziwe chcrzescijanskim filmem jest "Grand Torino", zarazem dobrze zrobiony. Ręka Clint'a Eastwood'a.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Paweł » Cz gru 29, 2011 23:08

pastor Aleksander napisał(a):Moim zdaniem, prawdziwe chcrzescijanskim filmem jest "Grand Torino", zarazem dobrze zrobiony. Ręka Clint'a Eastwood'a.



prawda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Tabita » Pt gru 30, 2011 09:27

Ja akurat "Siódmego nieba" nie polecam jako filmu z chrześcijańskim przesłaniem. Kiedyś oglądałam serial "systematycznie" i w jednym odcinku najstarszy syn pastora przeszedł na judaizm tylko dlatego żeby była "zgodność wyznania" ,jak brał ślub. Średnia córka pastora sama też została "pastorem".
Z seriali rodzinnych polecam za to mój ulubiony film z dzieciństwa "Domek na prerii".
Tabita
 
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez jagna » Pt gru 30, 2011 19:38

Też miałam polecić "Wszystko zostaje w rodzinie", genialny film, świetni aktorzy (Maggie Smith, Rowan Atkinson jako POWAŻNY pastor), ale fakt, specyficzny angielski humor.

Ja polecam "Białą wstążkę" również o rodzinie pastora, dramat tym razem.

I jeszcze jeden film, może komuś się przypomni tytuł, o małej wiejskiej parafii w Szwecji. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale główny bohater był we wsi nowy, czy to był pastor? Nie pamiętam, chyba tak. I pamiętam, że dużo było wątków z chórem.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Agnes » Pt gru 30, 2011 21:10

Jagno, chodzi ci pewnie o film: "Prawie jak w niebie" (chyba taki był polski tytuł). Główny bohater jest dyrygentem, który po załamaniu zdrowia przenosi się na prowincję. Występuje tam i pastor - aczkolwiek jako postać pełna hipokryzji. Film, moim zdaniem, ma przesłanie chrześcijańskie - przede wszystkim w tym sensie, że piętnuje hipokryzję, a chwali oddanie i zaangażowanie na rzecz drugich oraz wzajemną pomoc i wspólnotę. Piękne (i smutne, choć może i nie?) jest zakończenie.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Agnes » Pt gru 30, 2011 21:15

A widzieliście "Księgę ocalenia" z Denzelem Washingtonem? To jest wprawdzie taki "apokaliptyczny western", ale myślę, że przesłanie jak najbardziej protestanckie. D. Washington jest członkiem Kościoła Zielonoświątkowego - dowiedziałam się o tym właśnie po oglądnięciu "Księgi Ocalenia" - bo coś mi zaczęło to znajomo wygladać :wink:, więc poszukałam informacji. D. Washington w wywiadzie na temat tego filmu bardzo podkreślał swoją wiarę - i faktycznie zawsze wydawał mi się trochę inni niż "holywoodzki standard".
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez skomplik » Pn sty 02, 2012 12:47

hehe ;) jak narazie to rodziny pastorów są raczej smutne w tych filmach.
Ja natomiast polecam bardzo fajny familijny film "Dzieki tobie winnie dixie" na podstawie książki, historia o znalezionym psie i tym jak wypełnia on brak przyjaciela w życiu małej dziewczynki
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Filmy z chrześcijaństwem (tradycji protestanckiej) w tle

Postprzez Agnes » Pn sty 02, 2012 17:04

Ten szwedzki film ma tytuł "Jak w niebie".

Bardzo podoba mi się też "Jezus z Montrealu". Oczywiście obraz nieortodoksyjny, raczej luźno powiązany z wiarą - no i nie tyle protstancki co raczej anty-katolicki. Ale daje bardzo wiele do myślenia, a poza tym mamy tu do czynienia naprawdę ze sztuką.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron