Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pytanie???

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Pytanie???

Postprzez B! » Śr mar 11, 2015 09:17

ponieważ jestem jeszcze oficjalnie wyznania KRK, ale uczęszczam już do KEA...
zmarła znana/bliska mi osoba czy moje uczestnictwo w pogrzebie katolickim oraz Msza Św. w kościele - na zasadzie tylko uczestnictwa przez wzgląd na zmarłą osobę jest ... ? no właśnie, jak właściwie powinnam się zachować jako ewangelik, w takich chwili :|

B!
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: Pytanie???

Postprzez Grzegorz » Śr mar 11, 2015 09:23

Jest możliwe. Sam brałem udział w zeszłym roku w katolickim pogrzebie (choć to niby było jeszcze przed konwersją) i nie słyszałem od nikogo żadnych wyrzutów. KEA też nie ma nic przeciwko.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Pytanie???

Postprzez B! » Śr mar 11, 2015 09:30

Dziękuje za szybką odpowiedz!

;)
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: Pytanie???

Postprzez Grzegorz » Śr mar 11, 2015 09:54

Proszę uprzejmie ; ) Myślę, że każdy forumowicz-ewangelik się zgodzi z tym co napisałem.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Pytanie???

Postprzez Jacek » Śr mar 11, 2015 17:10

Pochodna- Kto i kiedy sie zgodzi z Twoimi pogladami , to pozostaw nam, i nie wypowidaj sie w imieniu wszystkich Luteran. To ze sie jest z Warszawki wcale nie upowaznia o decydowaniu ze wszyscy sie zgadzają z Tobą . W przeciwienstwie do Ciebie swieza konwertytko, ja juz jestem Luteraniniem 35- lat wtedy kiedy za komune nalezalo miec odwage !!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Pytanie???

Postprzez Kitka » Śr mar 11, 2015 17:29

Uważam tak jak Pochodna.
B! Pogrzeb to jest pogrzeb - sprawa wyjątkowa, więc przynależność wyznaniowa nie ma tu nic do rzeczy. Przychodzi się, aby pożegnać bliską osobę/porozmawiać i pocieszyć jej bliskich i pomodlić się za nich/przemyśleć parę rzeczy i powspominać. Z resztą tak samo nikt Ci nie zabroni przyjść i na "zwykłą" Mszę - tym bardziej, że oficjalnie jesteś w Krk. Nie ma co się martwić.
A jak się zachować? Tak jak Ci podpowiada sumienie. Wiesz chyba, jakie jest stanowisko KE-A do spraw związanych z pogrzebem, modlitwą za zmarłych etc? Myślę, że większość ewangelików ma jakąś rodzinę lub chociaż znajomych w Krk i też bywają na ich pogrzebach. Nie ma co się czymś takim przejmować.

Jacek - tak więc ja, jako dopiero przyszła konwertytka, zostawiam swoje słowa jako własne odczucia, co do takiej sytuacji. A Ty, jako trzydziestopięcioletni luteranin masz inne spostrzeżenia w tym temacie, niż Pochodna i ja? Myślę, że B! (i z resztą może i mi lub innym) mogą się przydać.
A, Pochodna jest mężczyzną.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pytanie???

Postprzez Jacek » Śr mar 11, 2015 18:22

Treść usunięta na podstawie § 16 pkt. 6 regulaminu.
udzielono ostrzeżenia

Tomasz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Pytanie???

Postprzez Elżbieta » Śr mar 11, 2015 19:53

Jacku, przestań wszystkim ubliżać, to że jesteś z nami od początku, nie upoważnia Ciebie do takiego zachowania. Nadmieniam, że nie ma obowiązku podawania swoich danych personalnych. A jeżeli chodzi o zakładanie forum, to muszę w końcu sprostować, że Ty akurat niewiele się przyłożyłeś do tego dzieła, bo nie masz, a w każdym razie nie miałeś bladego pojęcia o komputerze.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pytanie???

Postprzez Kitka » Śr mar 11, 2015 20:14

Nie ma obowiązku podawania swoich danych. Tego typu zwroty nie są na pewno miłe i nie wiem, co mają na celu. Wiadomo, każdy może się pod kogoś podszyć lub wypisywać bzdury, ale przecież istnieją po to fora, aby się wymieniać opiniami, pytaniami i odpowiedziami właśnie nawet anonimowo. Nie umniejsza to ważności słów, jakich używamy.
Jeżeli nasze "mądrości" są nieprawidłowe, to zawsze ktoś może je skorygować - chyba o to chodzi w dyskusji.
Przepraszam za offtop - już kończę.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pytanie???

Postprzez Elżbieta » Śr mar 11, 2015 20:18

Całkiem dobrze Kitko napisałaś :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron