Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wydzielone z "Wasz stosunek"

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Re: Wydzielone z "Wasz stosunek"

Postprzez Adso » Pt lip 27, 2012 23:57

Właściwie to powinienem być Ci wdzięcznym, za to przeniesie do zsypu. Bo tak, mówiąc po prawdzie, to jestem zdecydowanie zsypowym chrześcijaninem, i dlatego tu jest moje miejsce. Nie mieszczę się bowiem w żadne "chrześcijańskie ramki", które mi dotychczas proponowano. Ale czy to dobrze, czy źle? To niech Bóg już osądzi...
Adso
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr lip 11, 2012 22:23
wyznanie: chrześcijanin (zsypowy)
  

Re: Wydzielone z "Wasz stosunek"

Postprzez skomplik » So lip 28, 2012 12:25

Dla wyjaśnienia: użyłem formy "bezczelnego osądzania", dla zobrazowania tego, co myślę o "bezczelnym osądzaniu" mojego interlokutora. (Wybacz mi Tomaszu, ze tak ostro napisałem, ale sądzę, że inaczej skomplik by nie zrozumiał).


Nie skomentuje.

jestem zdecydowanie zsypowym chrześcijaninem, i dlatego tu jest moje miejsce. Nie mieszczę się bowiem w żadne "chrześcijańskie ramki", które mi dotychczas proponowano. Ale czy to dobrze, czy źle? To niech Bóg już osądzi...



Rozumiem, że teraz wszyscy mają powiedzieć "wooow ale super, taki rebeliant, nikt go nie rozumie wiec musi być blisko prawdy".
Obawiam się, że efekt będzie odwrotny, mam nadzieje ze sie myle ale pycha do Ciebie przemawia - Bóg założył jeden Kościół w nim są różne nurty - ewangelicki, prawosławny i katolicki - Tobie żaden nie odpowiada, uważaj abyś odrzucając człowieka, przez przypadek nie odrzucił samego Boga.

PS. Życze Ci abyś miał więcej pokory i zamiast odwoływać się do Bożego sądu przyjął Słowa Pana Jezusa:
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd".

Również za Tomaszem proponuje wrócić do głównego wątku
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Wydzielone z "Wasz stosunek"

Postprzez Tomasz » N lip 29, 2012 00:15

Gwoli wyjaśnienia - nie Adso został "wyrzucony do zsypu" tylko posty nie związane z wątkiem. Po to jest podział tematyczny forum na działy wątki i tp. aby się go trzymać i nie robić bałaganu. W praktyce jednak często użytkownicy postępują jak bajkowa Kaczka Dziwaczka, która "zamiast trzymać się rzeczki robiła piesze wycieczki" (lub w jak innej wersji tego wiersza - " pędziła bimber z porzeczki" :mrgreen: ) )
Temat dotyczył stosunku do papieży, a zaraz rozmowa zeszła na kult świętych, później na dogmat o Trójcy Św. i zrobił się totalny bigos.
Niech Adso nie robi zatem z siebie cierpiętnika i nie opowiada farmazonów.
Tak na marginesie - Chrześcijaństwo - czy Ci się podoba czy nie - to są pewne ramy i nie można uważać się za "chrześcijańskiego wolne strzelca", który przyjmuje z Ewangelii to co mu się podoba, a co innego odrzuca, bo tak mu wygodniej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wydzielone z "Wasz stosunek"

Postprzez Dredd » Wt lip 31, 2012 09:03

...ten charakterystyczny sposób wypowiedzi Adso, mający nierzadko charakter ataków i osobistych wycieczek, z kimś mi się kojarzy...
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Poprzednia strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości