Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Cuda Eucharystyczne

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez blaisee » Wt kwi 12, 2016 18:24

Cud nad Wisłą :D Albo bardziej nad Odrą


Nad jaką Odrą?. Nad Odrą leży Wrocław, a Legnica ma Kaczawę i Czarną Wodę

Przepraszam, przez pomyłkę post mi się skasował i pozostał tylko mój komentarz.
Elżbieta
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Witold » Wt kwi 12, 2016 19:38

Win32 napisał(a):Powracając do wypowiedzi Elżbiety zapytuję,skoro przemiana opłatka w krwisty skrzep z tkanką ludzką jest wynikiem jakichś (bliżej nie określonych bakterii), to czy tym biologom udało się zidentyfikować i sklasyfikować - co to za bakteria ??? A jeśli tak ,to naukowcy powinni przeprowadzić eksperyment i jego wyniki ogłosić światu. Obalić cudowność tego zjawiska .Tak się jednak nie stało....
Sądzę,że jest to po prostu konfabulacja dziennikarska, a rzekome autorytety nie istnieją.


Win32 od kiedy to jest tak na świecie że naukowiec ma się zajmować każdą mistyfikacją wierzących w cuda chrześcijan czy wyznawców jakiejkolwiek religii? To raczej wątpliwe pochodzenie rzekomej tkanki ludzkiej na hostii spowodowało że niewiele osób nauki zainteresowało się tą sprawą.

Wątek niniejszy otworzyłem w nadziei, że przytoczycie także świadectwa znaków i cudów z gruntu protestanckiego. Myślę,że takie się znajdą. Ja mogę zaświadczyć o znakach i cudach wiary jakie się w moim życiu dokonały .Tylko błagam nie prześmiewajcie się i nie piszcie o "złotym proszku?" .


Ja się cieszę że wśród ewangelików nie ma miejsca na takie bajania i nie widzę różnicy pomiędzy złotym proszkiem a rzekomej tkance sercowej. To przecież kpina! Czy Pan Jezus mało zrobił dla świata i musi wycinki swoich tkanek wysyłać do Sokółki?!

Polecam ciekawy materiał mówiący o cesacjonizmie, poglądzie który mówi że nie powinniśmy spodziewać się żadnych spektakularnych wydarzeń aż do przyjścia Pana. Ma on bardzo solidne umocowanie biblijne:
https://www.youtube.com/watch?v=HNZpDoA_rZ0
W końcu Jezus kazał czekać na swoje przyjście. W chwale, w pełni Majestatu a nie w postaci tkanki! przestrzegał za to przed cudownymi znakami, nieprawdaż?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Kubala95 » Wt kwi 12, 2016 22:23

O konsubstancjacji wypowiadał się kiedyś Jakub (którego swoją drogą jakoś dawno tu nie widać), stwierdzając, że jest bujdą jakoby luteranizm uznawał tę naukę, a w rzeczywistości jest nią łatwa do pomylenia "unia sakramentalna". Jeśli dobrze pamiętam to różnica polega na tym, że ta pierwsza głosi, iż spożywane przez wiernych pokarmy są mieszaniną substancji, a druga natomiast stwierdza ich unie (tzn. substancja jest jedna, ale ma dualistyczny charakter). Jedyna rzecz jaka stanowiłaby tutaj konflikt z takim cudem, to chyba trwałość tego stanu, ale tak czy siak zarówno luteranie jak i katolicy uznają jakąś prawdziwą obecność Chrystusa w hostii i winie, więc uważam, że nie co się rozwodzić nad takimi rzeczami. Swoją drogą widziałem ostatnio wypowiedź jakiegoś pastora (nie wiem, jakiego konkretnie wyznania) o tym wydarzeniu - powiedział, że nie ma to wpływu na jego wiarę, bo jest silnie ugruntowana przez samo Słowo Boże, a znaki są dla niewierzących (czyli całkiem nie negował znaczenia tego incydentu).
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 12, 2016 22:47

Jeżeli byś mnie dobrze zrozumiał, to przyznałbyś mi rację
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Witold » Wt kwi 12, 2016 23:10

win, ile w Tobie negatywnych emocji...
wcale nie startuję w konkursie na najbardziej ewangelickiego ewangelika chociaż to że Luter o mnie pisał może dałoby mi jakieś punkty na starcie :wink:

mnie interesuje prawda a nie sztuczki jakiegoś księdza z Sokółki i całe szczęście żaden luterański ksiądz z nim nie konkuruje w falsyfikowaniu dowodów. Jaki pożytyk przyniósłby taki cud?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Grzegorz » Śr kwi 13, 2016 07:00

Elżbieta napisał(a):Jeżeli byś mnie dobrze zrozumiał, to przyznałbyś mi rację


Krótka piłka: czy podczas Sakramentu Ołtarza człowiek spożywa Ciało Chrystusa ustami i czy pije ustami Jego Krew?
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Grzegorz » Śr kwi 13, 2016 07:04

Na marginesie: nie szarżowałbym z oskarżeniami proboszczów-oszustów, choćby dlatego, że dany ksiądz może być ofiarą a nie autorem oszustwa.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Śr kwi 13, 2016 07:46

Jeżeli w ten sposób pytasz, to oznacza, że jednak mnie nie rozumiesz, ale w takim razie nie jestem w stanie tego Ci wytłumaczyć.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Grzegorz » Śr kwi 13, 2016 09:04

V Odrzucamy, że ciało Chrystusa w Świętej Wieczerzy nie jest spożywane ustnie wraz z chlebem, lecz że tylko chleb i wino są przyjmowane jedynie ustami, natomiast ciało Chrystusa jest spożywane tylko w sposób duchowy, przez wiarę.

Formuła Zgody, O Wieczerzy Pańskiej: Negativa
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez septemberlicht » Śr kwi 13, 2016 09:09

Win32 napisał(a):Powracając do wypowiedzi Elżbiety zapytuję,skoro przemiana opłatka w krwisty skrzep z tkanką ludzką jest wynikiem jakichś (bliżej nie określonych bakterii), to czy tym biologom udało się zidentyfikować i sklasyfikować - co to za bakteria ??? A jeśli tak ,to naukowcy powinni przeprowadzić eksperyment i jego wyniki ogłosić światu. Obalić cudowność tego zjawiska .Tak się jednak nie stało....
Sądzę,że jest to po prostu konfabulacja dziennikarska, a rzekome autorytety nie istnieją.

Serratia marcescens.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82eczka_krwawa
Warto też przeczytać w wersji angielskiej wiki.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości