Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Gedeon » Pt maja 18, 2018 13:06

Treść wykasowałam, są to nauki całkowicie sprzeczne z naukami KEA.
Przekroczono regulamin:
Dział III
Korzystanie z Forum
.......
2. Treści propagujących nauki niezgodne z doktryną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P.
Elżbieta
Gedeon
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt lis 08, 2016 22:51
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Gedeon » So maja 19, 2018 06:37

Po co w takim razie jest dział inne wyznania?

Poza tym nauki przedstawione na stronie biblijnej są zgodne z Biblią. Czy to nie jest wystarczający powód, by te stronę propagować? Pan Jezus powiedział w modlitwie do swego Boga i Ojca: "Twoje słowo jest prawdą" (Jana 17:17).

Pozdrawiam!
Gedeon
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt lis 08, 2016 22:51
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Elżbieta » So maja 19, 2018 07:16

§ 16. Posty nie mogą zawierać:
.......l
2. Treści propagujących nauki niezgodne z doktryną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w R.P.

To jest wyciąg z regulaminu, proszę się do niego stosować. Weszłam na tą stronę, poczytałam i wywnioskowałam, że to nie są żadni Gedeonici, tylko Świadkowie Jehowy. Mam Biblię Gedeonitów i takich określeń tam nie ma. Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami, mimo, że za takowych się mają.
Za propagowanie treści niezgodnych z doktryną KEA grozi ban. Więc jeżeli jeszcze raz coś podobnego zrobisz, to zostaniesz usunięty z forum.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Elżbieta » So maja 19, 2018 08:05

Oto prawdziwi Gedeonici :
Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów przyjmuje typową teologię ewangeliczną, a zatem wierzy i oddaje cześć tylko Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, uznaje Jezusa Chrystusa jako Boga oraz jedynego pośrednika między Bogiem a człowiekiem, przyjmuje Biblię jako jedyny i ostateczny autorytet w sprawach wiary (sola scriptura), zbawienie zaś postrzega jako akt łaski Bożej (sola gratia), które staje się udziałem grzesznika przez wiarę (sola fides). Gedeonitów łączą nie tylko wspólne przekonania, ale również świadectwo i służba, w tym przede wszystkim praca na rzecz upowszechniania Biblii.
Nowy Testament i Psalmy (Nowy Przekład, niebieska oprawa – umieszczane są przy łóżkach chorych, w szpitalach oraz w przychodniach lekarskich).
Nowy Testament (Nowy Przekład, biała oprawa – dla pracowników Służby zdrowia).
Nowy Testament (Nowy Przekład, niebieska oprawa – rozdawane są w szkołach, zakładach karnych, jednostkach wojskowych i innych miejscach).
Nowy Testament, wersja trójjęzyczna (polski: Nowy Przekład, angielski: Biblia Króla Jakuba, niemiecki: Biblia Lutra, niebieska oprawa – dla hoteli).

Jak widać nie ma Starego Testamentu, natomiast jest wiara w Trójcę Świętą.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Gedeon » Pn maja 21, 2018 14:55

Nigdzie nie twierdziłem, że jestem gedeonitą. Przybrałem to biblijne imię, bo mam pragnienie - podobnie jak Gedeon - walczyć z fałszywymi naukami biblijnymi.

A co do tego czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami nie mam wątpliwości. Są to prawdziwi chrześcijanie, którzy trzymają się Pisma nie ze względu na tradycję rodzinną ale ze względu na pragnienie służenia jedynemu prawdziwemu Bogu, Jehowie w duchu i prawdzie!

Ale co do regulaminu, to oczywiście podporządkuję się. Jestem tu tylko gościem.

Pozdrawiam!

Wielokrotnie zwracałam Ci uwagę, że ignorujesz nasz regulamin . Ponieważ nadal nie masz najmniejszej ochoty respektować naszych praw, udzielam Ci ostrzeżenia. Jednocześnie informuję, że jeżeli ostrzeżenie nie pomoże i nadal będziesz propagował nauki ŚJ, zostaniesz zbanowany. Nie będę udzielała następnych ostrzeżeń. To jest pierwsze i ostatnie.
Elżbieta
Gedeon
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt lis 08, 2016 22:51
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Aleksander » Pn maja 21, 2018 15:58

Gedeon napisał(a):
A co do tego czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami nie mam wątpliwości. Są to prawdziwi chrześcijanie, którzy trzymają się Pisma nie ze względu na tradycję rodzinną ale ze względu na pragnienie służenia jedynemu prawdziwemu Bogu, Jehowie w duchu i prawdzie!

Ale co do regulaminu, to oczywiście podporządkuję się. Jestem tu tylko gościem.

Pozdrawiam!


Gedeon, najwyraźniej nie poznałeś naszego regulaminu dokładnie. Forum nie jest platformą dialogu z heretykami i sektami. Nasze poznanie Boga zaczyna się od poznania Świętej Trójcy. Nasza modlitwa i uwielbienie Boga zaczyna się słowami "W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego" zgodnie z powołaniem, które otrzymaliśmy w chrzcie świętym. Każdy odrzucający Trójce Święta jest heretykiem. Organizacja ŚJ tak właśnie postępuje, z tego powodu nie szukamy dialogu, ani partnerstwa. Wzywamy zaś do nawrócenia i pokuty.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Strona biblijna GEDEON - zapraszam!

Postprzez Aleksander » Wt lis 27, 2018 18:23

Dyskusji ze świadkami (ŚJ) na tym forum nie będzie. Wątek będzie zamknięty.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  


Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości