Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Jacek » Pt lut 20, 2015 21:49

Wynocha mi z banderowcami z UPA mordercami Polakow na Wołyniu. Raus mi z tej strony !!!!!
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Grzegorz » So lut 21, 2015 01:17

W pełni się zgadzam, ale żadnych banderowców w pobliżu nie widzę.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Aleksander » So lut 21, 2015 09:48

Powiem szczerze po wypowiedziach Jacka na temat Ukrainy na tym forum i nie tylko , a szczególnie po formie językowej ostatniej wypowiedzi mam ogromne pragnienie opuścić forum. Jestem ukraincem. W wieku 16 lat uczestniczyłem gorąco w pierwszej przemianie Ukrainy odlaczeniu od Związka Radzieckiego i komunizmu. Jednak to nie Banderę popieralismy a swoją własną wolność. Nigdy na Ukrainie rich nacjonalistyczny nie zdobywał wielkiej popularności. Natomiast zauważam jak Jacek miesza pojęcia i wyzywa wszystkich Ukraińców od banderowcow. Zresztą takie pojęcia wciąż łatwo usłyszeć na ulicy w kraju. Pokochałam polkę i przeprowadziłem się do Polski. Pokochałam Polskę i służyłem temu krajowi wiernie ponad 15 lat. Poświęciłem swoją "duszę" dla Polski. Ale tego typu wypowiedzi wpisują się w bardzo oplaczliwy obraz tutaj zagranicą. Polacy należą do najbardziej rasistowskiej grupy społecznej. Tylko Polacy na lewo i prawo oczywiście po polsku aby nikt nie zrozumiał wzywają wszystkich na około "czarnuchami". I nie zależy czy są to protestanci czy katolicy. Anglicy już dawno z tym poradzili. Kościoły są przepełnione mieszanych małżeństw. Dla nikogo to nie jest problem. My nie wiemy jak opowiedzieć naszej rodzinie z Polski że naszymi najlepszymi przyjaciółmi z kościoła są murzyni. Dlatego że teściowa nawet prosi nas przełączyć program telewizyjny bo za dużo "czarn...ów" na ekranie. [PENSIVE FACE] Skala tego problemu jest niewyobrażalna. Moja teściową zajęło 20 lat nauczyć się nazywać mnie ukraincem a nie ruskim. Więc jeśli ten forum chce świecić przykładem w Polskim luteranizmie powinno być szczególnie uważne w takich kwestiach. Immigrant jest najsłabszą jednostką społeczną, czy Chrystus nie wzywał bronić najsłabszych?
Dziękuję Pochodnej za słowa rozsądku!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: OSTRZEZENIE PRZED STRONĄ ; LUTERANIE KONSERWATYWNI

Postprzez Tomasz » So lut 21, 2015 12:26

Kwestie polityczne zawsze będą budzić kontrowersje i prowadzić do bardzo ostrych sporów. Dlatego też nie będziemy ich tutaj rozstrząsać. Na marginesie - ja również nie widzę tutaj żadnych banderowców i nie rozumiem reakcji Jacka.
Temat zamykam.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Ogłoszenia i komunikaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości