Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Permanenta cenzura

Permanenta cenzura

Postprzez Wildente » Pn kwi 23, 2012 19:51

Witam,

chcę zaprotestować przeciwko modyfikowaniu treści moich listów. Gdy robiono to kolorem, jeszcze można było próbować uznać Władzę Pani Moderatorki. Teraz jednak treść moich listów jest modyfikowana bez jakichkolwiek nawet oznaczeń, że treść została zmodyfikowana.

Uważam to za skrajne naruszenie mojej wolności i dopuszczanie się oszustwa ze strony Pani Moderatorki.

Brak również wyjaśnień odnośnie fałszywego oskarżenia rzuconego na mnie 14 kwietnia, którą to sprawę Pani Moderatorka obiecała rozeznać.

W związku z tym, uznaję, że dalsze moje uczestnictwo w Forum nie jest zasadne. Proszę administratora o usunięcie mojego konta.
Wildente
 
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Tomasz » Pn kwi 23, 2012 20:01

Bardzo proszę o opisanie zaistniałej sytuacji na mojego priva (lub maila). Sprawdzę oczywiście, które posty były modyfikowane i czy interwencja moderacji była zgodna z regulaminem. Natomiast kwestię fałszywych oskarżeń, które dotyczyły privów wyjaśniałem z moderacją i chyba zostałaś poinformowana o ustaleniach i przeproszona ? Jeżeli nie - to również proszę o kontakt i w tej sprawie.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Elżbieta » Pn kwi 23, 2012 20:02

Nie wiesz co Ci wycinałam? Chciałam delikatnie, ale wobec tego może wolisz ostrzeżenie, bo wiesz doskonale, że niektóre słowa są tu zakazane, ale z uporem wartym lepszej sprawy łamiesz zakaz.

O wyniku kontroli pw byłaś poinformowana i przeproszona
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Tomasz » Pn kwi 23, 2012 20:50

Wyjaśniłem całą sprawę:
1. Ela modyfikowała dwa posty w wątku "Chrześcijańska Etyka Pracy” . Modyfikacja polegała na wycięciu jednego słowa oraz odnośników do niego. To samo słowo zostało już wcześniej wycięte z innego postu z pouczeniem, iż jego użycie jest naruszeniem regulaminu.
Wildente nie uznała decyzji moderatora i nadal używała wykasowanego słowa. Moderator dokonał ponownego wycięcia i udzielił napomnienia na priva.

Wprowadzona korekta w żaden sposób nie wpłynęła na treść napisanych postów a jedynie ograniczyła się wycięcia jednego słowa - zatem zarzut Wildente uważam za bezzasadny. Tym bardziej, iż uporczywie naruszała regulamin. Moim zadaniem moderator powinien tutaj udzielić nawet ostrzeżenia.

2. Sprawa fałszywego oskarżenia dot. rzekomego wysłania obraźliwego priva do jednego z użytkowników. Wyjaśniałem tą sprawę parę dni temu i wobec nie udowodnienia takiego faktu - Wildente została przeproszona przez moderatora.

W związku z tym, bardzo proszę Wildente o powstrzymanie się od wprowadzania użytkowników tego forum w błąd poprzez rzucanie nieuzasadnionych oskarżeń dot. rzekomych "oszustw" pod kątem moderatora.
Przyjmuje oczywiście Twój wniosek o usunięcie konta. Zgodnie z przyjętą "procedurą" profil zostanie wykasowany w przeciągu 24 godzin - jeżeli użytkownik nie wycofa wniosku.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Jacek » Wt kwi 24, 2012 07:36

Tak- są osoby które zbyt emocjonalnie podchodzą do tematu, i ja także się do nich zaliczam. Lecz fakt jest faktem, wycinać należy wtedy, kiedy ewidentnie zostały użyte wyrazy wulgarne, bo robi suę rynsztok, ale co nie zmienia faktu, że cenzura przesadza. Miałem tego osobiste doswiadczenie w historii zabierania głosu na tej stronie, na ktorej sam kiedyś byłem moderatorem, i przyjmowałem zasadę : niech sie gośc wyszumi, pod warunkiem ze nie uzyje wulgaryzmow, i obrazania luteranizmu. Podkręcanie śruby w tym temacie, przyniesie odmienny skutek, co gwarantuje na 100 %. Pamiętam zdarzenie na początku kiedy brał tutaj udział Dawid. Ceniłem tego człowieka za konkrety i zaangazowanie, owszem potrafił byc ostry w ocenie, ale nigdy wulgarny. Az na koncu jedna osoba z moderatorow/ nie podam nazwiska/ nie majac logicznych kontrargumentow, pzryczepiła sie o jego logo/Roża Lutra/ stosowana w jego nicku. Sam byłem zaskoczony i zdumiony reakcja moderatora. Kiedy ktoś widzi zło, może emocjonalnie zaeragować. Ale ostatnio chociazby takie słowo jak psychiatra, okazało się słowem na stronie zabronionym, poniewąz Pan moderator automatycznie skojarzył to z choroba psychiczną, co w rzeczywistosci tak nie jest gdzyby Pan Moderator wiedział do czego jeszcze słuzy lekarz -psychiatra. Często na stronie jest krytykowana poprawnośc polityczna, także przez moderatorów, ale okazuje sie ze za chwilę stosują to samo czyli poprawnosc. Czsami człowiek głowkuje jaki nawet przyzwoity wyraz uzyć zeby nie urazić przesadnej czczci moderatorów ? Moderatorzy musza sobie zdać sprawe że pelnią funkcje publiczna i musza być poddani krytyce, a nie kreslic posty ktore wypowiadaja sie krytycznie o ich pracy i udaja co niektorzy obrazę majestatu, wypłakujac sie pozniej w rękaw administratora Tomka. Z Tomkiem toczylismy wspolnie boje na Defragmie, ze zcasami musielismy zamieniac sie rolami, zeby przeciwnikom dosadnie nie ublizyc. Ale tam padały mocniejsze słowa, ale nie wulgarne. Tak ze niestety cenzura jest tutaj wszechobecna, tak jak na Defragmie, z tą roznica, ze tam wypowiedzi moderwowane i przetwarzane są w dłuższym czasie, a tutaj na bieżąco. Wiele osob opusciło Dfragmę ze względu na cenzure, aby ponownie spotkać sie z nią na stronie Konfesyjni. Drodzy moderatorzy- Zaczym zacznie się coś burzyć/wycinać/ to trzeba umieć budować. pokażcie swoje zdolnosci twórcze, i załózcie sami choć jeden temat w miesiącu, a powiem ze nadajecie sie na moderatorow.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Jacek » Wt kwi 24, 2012 18:59

Nie występuję tutaj jako adwokat kogokolwiek. Zyjemy w Panstwie demokratycznym, i kazdy ma się prawo wypowiedzieć, i nie każdy bedzie pisał tak jak myśla moderatorzy ich stylem. Warunek- zero tolerancji dla wulagaryzmów, ale nie podciagajcie wszystkiego pod ten przepis. Krytyka jest potrzebna w obydwie strony, nie wolno słodzić i lukrować strony bo stanie się niewiarygodna, jesli bedą wszyscy pisac tak samo czyli z zachwytem och , ach fiołki i piękne roże. Strona nie może byc krytyczna tylko w jedna stronę. Strona powstała w obronie konfesyjnego/konserwatywnego/ staroluteranizmu. Nie można krytykowac tylko innych kosciołow nie widząc negatywnych problemow na własnym podwórku, a tak się dzieje. Przyjmowania lakonicznych wyjasnien niektorych urzędowych decydentow, w wielu sprawach, i godzenie sie na wyjasnienia, bo zakrawa to na infantylizm i brak zdolnosci analitycznych. Cieszę się niezmiernie z reakcji administratora Tomasza w sprawie KER/KEA, chociaż nadal jestem ostrożny i nieufny w wypowiedzi decydentow. Atakowanie moderacji nie sprawia mi przyjemnosci, ale będe bronił swojej racji, bez wzgledu na wszystko, łącznie ze zwracaniem uwagi administratorowi o nieprawidłowsciach.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Jacek » Śr kwi 25, 2012 08:41

Proszę administratora u usunięcie mojego konta. Jacek
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Tomasz » Śr kwi 25, 2012 23:02

Muszę przyznać, że nie rozumiem tutaj Jacka i Wildente. Na całe szczęście na naszym forum panuje bardzo stonowana atmosfera i "cięcia" moderacji są tak rzadkie, że w skali miesiąca czy nawet więcej można je policzyć na palcach jednej ręki. Nie opowiadajcie tutaj jakiś wyimaginowanych opowieści o "permanentnej" cenzurze, bo nikt z użytkowników tego forum w to nie uwierzy. Chyba nie znacie znaczenia słów "permanentny" i "cenzura".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Jacek » Cz kwi 26, 2012 01:24

Wybacz Tomaszu, ze nie ujawnie ostatniej sprawy, ktora z wolnoscią słowa i demokracją niewiele ma wspolnego, a tylko ze względu na starą znajomośc tego nie uczynie. Wiesz o co chodzi, pisałem Tobie na prywatny e-post. Jest takie powiedzenie: Ciszej nad tą trumną. Jest to ostatni moj wpis na tej stronie, poniewaz już dzisiaj moje konto wygasnie, więc nich ta sprawa będzię zakonczeniem i historią uczestnoctwa na tej stronie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Permanenta cenzura

Postprzez Tomasz » Cz kwi 26, 2012 10:20

Wyjaśnienia zostały zawarte tutaj http://www.forum.konfesyjni.pl/viewtopic.php?f=8&t=1069&p=13674#p13674

Temat zamykam.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości