Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Zamykanie wątków

Zamykanie wątków

Postprzez Witold » So cze 21, 2014 22:07

Kilka dni nie było mnie w pobliżu cywilizacji, wracam i co? oczywiście wątek aborcyjny zamknięty. Za dużo osób zaczęło odwiedzać forum i dyskutować więc wątek należało było zamknąć. Skoro są spory, należy forum moderować a nie zamykać kolejne wątki. KRK- temat zakazany "nie mój cyrk i nie moje małpy", sprawy światopoglądowe-zbyt kontrowersyjne, jeszcze inne tematy zakazane ponieważ trzymamy się pewnych prawd na temat których nie można dyskutować. Rozmawiajmy zatem wyłącznie o luteranizmie wysoko kościelnym i o niczym innym. A później posucha na forum ale chyba o to chodzi bo wszystko co miało być, zostało już powiedziane na tym forum. Takie mam Tomaszu wrażenie. Nie ma Cię tygodniami żeby nagle się pojawić, napisać 2 posty i zamknąć jakiś wątek, z reguły ten najczęściej komentowany.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez Tomasz » So cze 21, 2014 22:45

Już wyjaśniam : Nasze forum ma istotnie swoją specyfikę. Nie jesteśmy typowym hade-parkiem, ale strona tematyczną poświęconą luteranizmowi (nie tylko wysokokościelnemu). Np. temat KRK wcale zakazany nie jest, ale uważam, że raczej powinniśmy się skupiać na naszym podwórku.
Jeżeli chodzi o wątek, który został ostatnio zamknięty, to dotyczył on oceny postępowania prof. Chazana. Temat został w zasadzie wyczerpany, natomiast kolejne posty stały się już prowadzeniem bezsensownego sporu, który do niczego nie prowadził. Natomiast temat dot. problemu aborcji jest już na tym forum (został założony wcześniej) i można go kontynuować http://www.forum.konfesyjni.pl/viewtopic.php?f=19&t=1248&hilit=aborcja
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez Jacek » N cze 22, 2014 20:09

Niestety musze tu w pełni poprzeć Tomasza. Kiedy zakladaliśmy wspólnie to forum, miało ono służyć budowie ruchu staroluteranskiego, powrotu do fundamentów luteranizmu. Z biegiem czasu zostały poruszane tematy owszem ciekawe, ale nic nie wnoszące dla naszego kierunku. Czy sie komus to podoba czy nie to nas nie interesuje, chociażby drobna uwaga Witolda w stosunku do wysokokoscielności, ktora jest jednym z podstawowych elementów naszego ruchu i jego odnowy. Sprawa prof Chazana, jak zwykle temat zastepczy, podobnie temat o muzyce/ Havy metal/ ktory także nic nie wnosi konstruktywnego w rozwoj staroluteranskosci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez Elżbieta » N cze 22, 2014 22:08

Jacku, z tych planów, które Ty miałeś na myśli niewiele wyszło, więc sądzę, że trzeba robić to co można i to co jest potrzebne, mimo, że Ty masz o tym inne zdanie.
Nasze forum co prawda w tej chwili zajmuje się innymi rzeczami, ale wiem, że to co robimy jest jednak potrzebne. Ty nie widzisz sensu, ale ja nawet tu w moim mieście mam sygnały, że ludzie chcą naszej pracy, że jest im potrzebna i że wiele dobrego przynosi
Ty chcesz, robić rewolucję, ale pomyśl, że jeżeli to nie wypaliło, to może taka jest wola Boga, że może Bóg jednak przeznaczył nam inną drogę?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez Elżbieta » N cze 22, 2014 22:20

Jacku, jeszcze jedno pytanie, czy uważasz, że lepiej jest zamknąć forum, jeżeli nie spełniło pierwotnego celu, czy po prostu lepiej zmienić założenia i zająć się czymś innym, ale równie pożytecznym?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez Witold » N cze 22, 2014 22:37

Jacek, nie było Cię na forum przez ostatnie dwa miesiące. Więc jeśli masz jakieś ciekawe info na temat nurtu staroluterańskiego to się podziel z nami, ba, może jakiś wykładzik? Jeśli zaś twoja obecność na forum ma się ograniczać do upominania innych że mają rozmawiać na tematy których Ty sam nie poruszasz to może odpocznij jeszcze trochę.. Jak pisałeś o homoseksualistach to jaki to miało związek ze staroluteranizmem?
nie rób z siebie samozwańczego moderatora
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez anolis » Pn cze 23, 2014 06:56

Skoro jest dział "Inne tematy - rozmowy o wszystkim", to chyba nie jest niczym złym, jeśli się rozmawia właśnie na "inne tematy".
anolis
 
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez Tomasz » Pn cze 23, 2014 06:57

Jacku, jeszcze jedno pytanie, czy uważasz, że lepiej jest zamknąć forum, jeżeli nie spełniło pierwotnego celu,


Pierwotny cel pozostaje pierwotnym celem i nic się tutaj nie zmieniło. Możemy również dopuszczać tematy poboczne, ale w odpowiedniej proporcji, aby nie zdominowały forum.
Jednak wątek zamknąłem przede wszystkim dlatego, że jego temat w zasadzie został wyczerpany, a dalsza dyskusja zaczęła już od niego odbiegać i stawać się bezprzedmiotowa.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Zamykanie wątków

Postprzez septemberlicht » Pn cze 23, 2014 12:08

anolis napisał(a):Skoro jest dział "Inne tematy - rozmowy o wszystkim", to chyba nie jest niczym złym, jeśli się rozmawia właśnie na "inne tematy".
:lol:
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  


Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości