Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Muzyka

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Muzyka

Postprzez Elżbieta » Pn paź 18, 2010 20:35

Ja muszę wiedzieć wcześniej, bo zajmuję się oprawą muzyczną Nabożeństwa. Ale tak prawdę powiedziawszy, to żadna tajemnica, tylko trzeba się zwrócić do księdza i z pewnością poda, zwłaszcza kiedy powiesz, że chcesz się przygotować i nauczyć śpiewać :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Muzyka

Postprzez Elżbieta » N gru 30, 2012 11:48

Mam program do spowalniania zbyt szybkich pieśni, więc już Kraków mi niestraszny. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to zawsze mogę zmienić szybkość nagrania. Mam już pieśni do do nr. 900.
Mój obecny adres to : rutkiewicz.e.e@gmail.com. Jak by ktoś potrzebował pieśni, to mogę przesłać pliki. Proszę dać znać na pw, albo na maila.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Muzyka

Postprzez damianon » Pn lut 04, 2013 15:31

Jak ktoś ma czas to polecam wysłuchanie audycji :)
Jedynie Program Drugi Polskiego Radia ratuje honor polskich mediów publicznych które są finansowane z abonamentu. Dla Dwójki warto płacić go opłacać. Oczywiście to moje zdanie i pewnie nie każdy lubi (jak to moi znajomi mówią) "nudziarstwo dla emerytów". Jednak profesjonalizm i rozległa wiedza redaktorów nie tylko na tematy związane z muzyką klasyczną są bezdyskusyjne i wybitnie ponad poziomem reprezentowanym przez resztę polskich mediów prywatnych i publicznych.
Audycję polecam ze względu na osobę J.S Bacha który, jak pewnie większość użytkowników wie, był pobożnym ewangelikiem i warto jak najczęściej jego postać wspominać.

"200 kantat Jana Sebastiana Bacha - reaktywacja
W latach 1991–1994 profesor Perz nagrywał dla Programu Drugiego Polskiego Radia cykl audycji poświęcony kantatom Jana Sebastiana Bacha. Później kilkakrotnie powtarzaliśmy go na naszej antenie. Obejmuje on komentarze do większości kantat kościelnych lipskiego kantora, choć audycji o wielu z nich wówczas zabrakło. Przyczyny były prozaiczne: na początku lat 90. nie istniały lub nie były dostępne w Polsce nagrania części z tych dzieł. Profesor Perz wykorzystywał przede wszystkim płyty wydawane w latach 70. i 80. przez Gustava Leonhardta i Nikolausa Harnoncourta.

Dziś, choć zachowały niewątpliwą wartość historyczną, brzmią one już archaicznie. Właśnie z tego powodu, a także po to, by móc przedstawić aktualny stan badań nad spuścizną kantatową Bacha oraz zaprezentować omówienia pominiętych przed laty kantat, poprosiliśmy profesora Perza, by raz jeszcze zarejestrował cały cykl.
Od 2 grudnia 2012, czyli pierwszej niedzieli adwentu, o godz. 9.05, zapraszamy do słuchania nowych audycji z cyklu "200 kantat Jana Sebastiana Bacha". Tak jak przed laty, kantaty omawiane będą zgodnie z porządkiem roku liturgicznego; każda z nich odpowiadać będzie danej niedzieli lub świętu.
Profesor Perz w nowych komentarzach opowie o kontekście historycznym, a przede wszystkim religijnym i liturgicznym, przytoczy stosowane czytania, przedstawi własne tłumaczenia tekstów, zinterpretuje symbolikę zawartą w dziełach Bacha. Tym razem wykorzystywać będzie przede wszystkim nagrania, których dokonał Masaaki Suzuki ze swoim Bach Collegium Japan oraz plejadą europejskich i japońskich solistów śpiewaków."
http://www.polskieradio.pl/8/192/Artyku ... eaktywacja
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Muzyka

Postprzez Witold » Cz kwi 17, 2014 22:46

Polecam audycje drugiego programu polskiego radia. Cały ten tydzień to mnóstwo muzyki pasyjnej, ludowych pieśni wielkanocnych i wiele ciekawych programów :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron