Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » So gru 21, 2013 11:38

https://www.youtube.com/watch?v=BfaawvZ ... u.be&t=57s
Na jednej ze stron tak skomentowano wystąpienie ZLNŚ. :lol:

Chopy, dupcycie fleki...
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » N gru 22, 2013 00:11

septemberlicht napisał(a):Czesi są po prostu mądrzy. W Polsce natomiast do dziś funkcjonuje przekonanie, że największym patriotą jest ten, który z okrzykiem "Niech żyje Polska" oraz z kulą w głowie pada na ziemię. W Polsce nie szanuje się tych co przeżyli, albo umarli ze starości. Nieprzypadkowo stawia się w Polsce pomniki politycznym nieudacznikom i ludziom, którzy mają na rękach krew dzieci (Powstanie Warszawskie i 10-12 letni kurierzy), takim jak Okulicki. Anders czy Sosabowski są rzadko czczeni jako patroni szkół, ulic, rond. W Polsce nie szanuje się też patrioty-obywatela. Kogoś, kto sumiennie pracuje na rzecz dobrobytu kraju, płaci podatki, lojalnie i sumiennie wypełnia swoje obowiązki. W Polsce panuje przekonania, że lepszy "martwy bohater" niż "żywy obywatel".

Świetnym tego przykładem jest obecny polski patriotyzm, forsowany także przez obecnego prezydenta. Produktem polskiej polityki narodowościowej jest ktoś kto 11 listopada będzie sobie przyczepiał kotylion do sweterka, 2 maja wywijał flagą na balkonie, 15 sierpnia odczuwał dumę z pokonania Ruskich pod Warszawą. A że przez cały rok będzie pozwalał swojemu psu załatwiać się pod oknem sąsiada, że przez cały rok będzie oglądał telewizję nie opłaciwszy abonamentu, że będzie kombinował w pracy aby oszukać fiskus, że nie kupi polskiego produktu w sklepie tylko tańszy o 20 groszy chiński badziew itp. to nieważne. Prawdziwy Polak to ten co jest dumny ze swojej polskości rozumianej w najbardziej prymitywny, powierzchowny i nonsensowny sposób. Czyli: flaga na balkonie w maju, nieprzeparta duma z bycia potomkiem Mieszka I, przekonanie o wyjątkowości swojego mesjańskiego narodu, gotowość na przyjęcie kuli w łeb, kiedy napadnie wróg. To polski patriotyzm.


Według tego co piszesz Polacy dzielą się na wąsatych chamów srających swymi psami gdzie popadnie, chodzących raz w roku na marsz niepodległości oraz na oświeconych obywateli którzy pomimo zagmatwanej przeszłości i tego że dumnymi z bycia Polakami nie są, sprzątają po swoim psie i płacą abonament co czyni ich automatycznie wielkimi patriotami.

Moim zdaniem mylisz pojęcia a w dodatku powielasz obraz Polaków serwowany przez Michnika, wybiórczą i tvn.
Uważasz że za sprzątanie po swoim psie powinieneś dostać order od prezydenta? Dobrze że sprzątasz ale nie myl poczucia estetyki, czystości z patriotyzmem. Nasz kraj istnieje nadal właśnie dzięki bohaterom którzy poświęcili swoje życie za nasz kraj. Nie dzięki ludziom co sprzątali po psach i nie wyrzucali śmieci w lesie.
Jeżeli chodzi o chiński badziew, jeśli chciałbyś zrezygnować z korzystania ze wszystkiego co chińskie chodziłbyś goły a może nawet i głodny.
Niestety, dopóki podatki nie zostaną zmniejszone coraz bardziej będzie się opłacało produkować w Chinach.
Jeśli chodzi o abonament- chcą zwiększenia wpływów niech zmniejszą cenę. Nie jest dziwne że Polacy płacący podatki od wszystkiego próbują uchronić swoje pieniądze przed państwem które je przepuści...
Kocham ten kraj ale państwo jest do d...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » N gru 22, 2013 00:37

Jonah napisał(a):Norweska młodzież chce zalegalizwania poligamii. Czy zatem jeśli uda się to przeprowadzić, będzie można w tamtejszym Kościele (luterańskim) zawrzeć związek małżeński z dwiema kobietami albo dwoma mężczyznami. A potem może sobie jeszcze kogoś dokooptować?

http://natemat.pl/85361,norweska-mlodzi ... lu-pragnie

Czy również polscy libertyni infiltrujący Kościoły chrześcijańskie pójdą tym tropem?


"młodzież chce". ciekawe stwierdzenie. ciekaw jestem jaki procent norweskiej młodzieży jest za tym żeby można było powiedzieć że "młodzież chce".
Nie manipulujmy informacjami szczególnie gdy zrealizowanie takich planów jest mało możliwe.

Swoją drogą jeśli w danym kraju homoseksualiści się mogą pobierać, nie robi dla mnie różnicy czy małżeństwem będzie się nazywać związek homoseksualny, zoofilski czy nekrofilski. Wszystko jest zboczeniem i wszystko jest złem.
Ciekawa była wypowiedź Senyszyn która stwierdziła że małżeństwa poligamiczne to bzdura. a ja nie mogę zrozumieć dlaczego?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » N gru 22, 2013 12:50

Witold napisał(a):Według tego co piszesz Polacy dzielą się na wąsatych chamów srających swymi psami gdzie popadnie, chodzących raz w roku na marsz niepodległości oraz na oświeconych obywateli którzy pomimo zagmatwanej przeszłości i tego że dumnymi z bycia Polakami nie są, sprzątają po swoim psie i płacą abonament co czyni ich automatycznie wielkimi patriotami.
Nie wiem dlaczego piszesz nieprawdę. Ja nie dzielę Polaków na wąsatych chamów i oświeconych obywateli. Może to ty dzielisz tak Polaków, na pewno nie ja.

Witold napisał(a):Moim zdaniem mylisz pojęcia a w dodatku powielasz obraz Polaków serwowany przez Michnika, wybiórczą i tvn.
Nie interesuje mnie, kto jeszcze prezentuje poglądy takie jak moje. Niech to będzie Michnik, papież Franciszek, ktokolwiek. Moje poglądy są moimi i nie dezawuuje ich ani nie uwzniośla to, że Pan X je podziela albo się nim przeciwstawia.

Witold napisał(a):Nasz kraj istnieje nadal właśnie dzięki bohaterom którzy poświęcili swoje życie za nasz kraj.
Problem w tym, że ci ludzie zdecydowanie więcej by zrobili dla kraju, gdyby dla niego nie umarli. Gdyby ci 10-latkowie, których bohaterscy przywódcy powstania warszawskiego wysyłali na pewną śmierć przeżyli wojnę pewnie nie trzeba by było czekać aż do 1989 r. na wolność. Zamiast bez sensu umrzeć można z sensem żyć. W Polsce ta banalna mądrość jest nieznana.

I jeszcze jedna rzecz - to właśnie tzw. "polscy bohaterzy" o których piszesz, sprawili że w 1795 r. Polska zniknęła z mapy Europy. To właśnie ci prawdziwi polscy "patrioci", egoistyczni, zadufani w sobie, doprowadzili do rozpadu kraju, który był trzy wieki wcześniej potęgą. Egoizm szlachciców-super-patriotów pogrzebał Polskę. Potem ci sami patrioci i ich wnukowie bezsensownymi powstaniami w XIX w. odebrali Polakom resztki politycznej, ekonomicznej i kulturowej autonomii, jaką dawali nam Rosjanie czy Austriacy. Ci sami patrioci o których piszesz zabrali w 1923 r. Litwinom Wilno, a wcześniej zdławili niepodległe państwo ukraińskie. W ten sposób przygotowali wspaniały grunt na to, by 17 września 1939 r. wbito Polsce nóż w plecy, a parę lat potem zgotowano na Wołyniu rzeź. Ci sami patrioci w 1938 r. wespół z Hitlerem dokonali rozbioru Czechosłowacji, odbierając Czechom Zaolzie. Ci sami patrioci o których piszesz, nie zawahali się mordować w okupowanej Polsce podrzędnych niemieckich urzędników albo żołnierzy, wiedząc że w odwecie za śmierć jednego Niemca zostanie rozstrzelanych kilkudziesięciu Polaków - nauczycieli, inżynierów, lekarzy, przedstawicieli elity narodu. Ci sami bohaterzy wysadzali w powietrze niemieckie pociągi jadące na front wschodni, w ten sposób pomagając Armii Radzieckiej szybciej zająć obszar Polski. Ci sami patrioci palili żydów w stodołach, a po wojnie urządzali im pogromy (Kielce). Ci sami patrioci dokonali zbrodni na Łemkach, Bojkach i Ukraińcach wypędzając ich po 1945 r. z ziemi, gdzie te narody żyły od wieków (akcja Wisła). Ci sami patrioci wjechali na czołgach do Czechosłowacji w 1968 r. walcząc o "wolność naszą i waszą".

To właśnie dzięki polskiemu kretyńskiemu "patriotyzmowi" samobójców i masochistów jesteśmy dzisiaj w tym miejscu w jakim jesteśmy. Polacy od wieków mieli i mają potencjał ludzki i kulturalny, aby być potęgą gospodarczą porównywalną z Niemcami czy Francją. Potencjał został jednak zmarnowany i ciągle jest marnowany. Jesteśmy stosunkowo biednym europejskim państwem, z którym mało kto się liczy w Europie, że o świecie nie wspomnę. I dlatego Polska jest tym czym jest, bo mamy właśnie w kraju samych "patriotów". Takich, którzy chętnie dadzą się zabić, ale podatków nie będą uczciwie płacić, bo to poniżej ich patriotycznej godności. Pomachają sobie flagą 2 maja i wystarczy...

Witold napisał(a):Nie jest dziwne że Polacy płacący podatki od wszystkiego próbują uchronić swoje pieniądze przed państwem które je przepuści...
Kocham ten kraj ale państwo jest do d...
To jest właśnie klasyczna postawa polskiego patrioty - mam głęboko w nosie państwo, grunt żeby mnie było dobrze, co tam podatki, abonamenty - ja wiem lepiej co robić, państwo niech się ode mnie odwali, ja jestem mądrzejszy. Zresztą już od czasów renesansu Polaków cechowała pogarda dla władzy w myśl zasady "szlachcic na zagrodzie, równy wojewodzie". Bezwolni królowie na garnuszku magnatów to polski patent na rozpad kraju. Niemcy, czy Rosjanie tacy głupi nie byli - na nieszczęście dla Polaków. I dlatego Polska to marionetka w rękach potęg europejskich. Ta sama Polska, która potrafiła niegdyś utrzymywać garnizon na Kremlu i władać państwem rozciągającym się od Morza Czarnego po Morze Bałtyckie.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » N gru 22, 2013 14:22

Proszę cię, abyś nie mylił podatku z abonamentem radiowo-telewizyjnym. Podatki idą na rzecz Skarbu Państwa, który jest dobrem wspólnym całego społeczeństwa (pominę uczciwość polityków). Abonament-radiowo telewizyjny to natomiast zwykła opłata na rzecz komercyjnej firmy, która co prawda jest również w większości własnością Skarbu Państwa, ale mimo wszystko to firma (tzn. istnieje w celach zarobkowych), która powinna uczciwie konkurować na wolnym rynku, a nie być dotowana jakimiś przymusowymi opłatami za POSIADANIE ODBIORNIKA.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » N gru 22, 2013 14:47

septemberlicht napisał(a):Nie wiem dlaczego piszesz nieprawdę. Ja nie dzielę Polaków na wąsatych chamów i oświeconych obywateli. Może to ty dzielisz tak Polaków, na pewno nie ja.


Aha, rozumiem. Jest jeszcze ciekawiej. Są głupi Polacy z dziwnym spojrzeniem na patriotyzm oraz Septemberlicht, wspaniały obywatel i patriota chociaż związany ze swoim krajem nie jest. Czy teraz poprawnie rozszyfrowałem twoje wywody?

Prawdziwy Polak to ten co jest dumny ze swojej polskości rozumianej w najbardziej prymitywny, powierzchowny i nonsensowny sposób. Czyli: flaga na balkonie w maju, nieprzeparta duma z bycia potomkiem Mieszka I, przekonanie o wyjątkowości swojego mesjańskiego narodu, gotowość na przyjęcie kuli w łeb, kiedy napadnie wróg. To polski patriotyzm.


A jeżeli zarzucasz mi pisanie nieprawdy, napisz proszę na jakiej podstawie Ty piszesz takie słowa:
Świetnym tego przykładem jest obecny polski patriotyzm, forsowany także przez obecnego prezydenta. Produktem polskiej polityki narodowościowej jest ktoś kto 11 listopada będzie sobie przyczepiał kotylion do sweterka, 2 maja wywijał flagą na balkonie, 15 sierpnia odczuwał dumę z pokonania Ruskich pod Warszawą. A że przez cały rok będzie pozwalał swojemu psu załatwiać się pod oknem sąsiada, że przez cały rok będzie oglądał telewizję nie opłaciwszy abonamentu, że będzie kombinował w pracy aby oszukać fiskus, że nie kupi polskiego produktu w sklepie tylko tańszy o 20 groszy chiński badziew itp.

Twierdzisz że prezydent zachęca do niepłacenia abonamentu i niesprzątania po psie?

Nie interesuje mnie, kto jeszcze prezentuje poglądy takie jak moje. Niech to będzie Michnik, papież Franciszek, ktokolwiek. Moje poglądy są moimi i nie dezawuuje ich ani nie uwzniośla to, że Pan X je podziela albo się nim przeciwstawia.

To tylko Tobie się tak wydaje że nie nie ma to wpływu kto reprezentuje poglądy podobne do twoich.

To właśnie ci prawdziwi polscy "patrioci", egoistyczni, zadufani w sobie, doprowadzili do rozpadu kraju, który był trzy wieki wcześniej potęgą.

A potęgą stał się w jaki sposób? Dzięki jakiemuś kosmopolicie który dbał tylko o swoje interesy czy dzięki ludziom którzy walczyli a wielu w walkach zginęło?

Potem ci sami patrioci i ich wnukowie bezsensownymi powstaniami w XIX w. odebrali Polakom resztki politycznej, ekonomicznej i kulturowej autonomii, jaką dawali nam Rosjanie czy Austriacy. Ci sami patrioci o których piszesz zabrali w 1923 r. Litwinom Wilno, a wcześniej zdławili niepodległe państwo ukraińskie. W ten sposób przygotowali wspaniały grunt na to, by 17 września 1939 r. wbito Polsce nóż w plecy, a parę lat potem zgotowano na Wołyniu rzeź. Ci sami patrioci w 1938 r. wespół z Hitlerem dokonali rozbioru Czechosłowacji, odbierając Czechom Zaolzie. Ci sami patrioci o których piszesz, nie zawahali się mordować w okupowanej Polsce podrzędnych niemieckich urzędników albo żołnierzy, wiedząc że w odwecie za śmierć jednego Niemca zostanie rozstrzelanych kilkudziesięciu Polaków - nauczycieli, inżynierów, lekarzy, przedstawicieli elity narodu. Ci sami bohaterzy wysadzali w powietrze niemieckie pociągi jadące na front wschodni, w ten sposób pomagając Armii Radzieckiej szybciej zająć obszar Polski. Ci sami patrioci palili żydów w stodołach, a po wojnie urządzali im pogromy (Kielce). Ci sami patrioci dokonali zbrodni na Łemkach, Bojkach i Ukraińcach wypędzając ich po 1945 r. z ziemi, gdzie te narody żyły od wieków (akcja Wisła). Ci sami patrioci wjechali na czołgach do Czechosłowacji w 1968 r. walcząc o "wolność naszą i waszą".

Bardzo łatwo jest Ci oceniać przeczytawszy kilka książek zachowanie ludzi którzy żyli w innych czasach i przeżyli chwile których nam mam nadzieję nie będzie dane. Działali niekiedy pod wpływem impulsu, żądzy zemsty bądź tęsknili za wolnością. Dla Ciebie łatwo jest teraz powiedzieć że prezentowali oni cytuję: "kretyński patriotyzm"?
Ciekawe jest również to że sam nie czujesz przywiązania do tego kraju i jego kultury a jednocześnie dopuszczasz się krytyki osób które za ten kraj zginęły.

Księdza wypowiadającego się na temat małżeństwa byś skrytykował że wpycha nos w nie swoje sprawy. Podobnie jest z twoimi ocenami patriotyzmu. Nie wiem jakim prawem stawiasz się za eksperta w sprawie która Ciebie nie dotyczy. Formułujesz bardzo zdecydowane, krytyczne sądy na temat ludzi których nie znałeś i prawdopodobnie nawet nie zadałeś sobie trudu żeby wyobrazić sobie ich sytuację.

Ciekawa jest jeszcze jedna rzecz. Na początku twojego posta piszesz:
pewnie nie trzeba by było czekać aż do 1989 r. na wolność.


Żeby później wyliczyć zbrodnie dokonane przez Polaków gdy nasz kraj nie był suwerenny:
po wojnie urządzali im pogromy (Kielce). Ci sami patrioci dokonali zbrodni na Łemkach, Bojkach i Ukraińcach wypędzając ich po 1945 r. z ziemi, gdzie te narody żyły od wieków (akcja Wisła). Ci sami patrioci wjechali na czołgach do Czechosłowacji w 1968 r. walcząc o "wolność naszą i waszą".


Na prawdę nie słyszałem żeby sprawców pogromu kieleckiego czy prlowskich żołnierzy, milicjantów ktoś nazywał bohaterami. Przepraszam ale ja nie z tych kręgów :lol:

To jest właśnie klasyczna postawa polskiego patrioty - mam głęboko w nosie państwo, grunt żeby mnie było dobrze, co tam podatki, abonamenty - ja wiem lepiej co robić, państwo niech się ode mnie odwali, ja jestem mądrzejszy. Zresztą już od czasów renesansu Polaków cechowała pogarda dla władzy w myśl zasady "szlachcic na zagrodzie, równy wojewodzie". Bezwolni królowie na garnuszku magnatów to polski patent na rozpad kraju. Niemcy, czy Rosjanie tacy głupi nie byli - na nieszczęście dla Polaków. I dlatego Polska to marionetka w rękach potęg europejskich. Ta sama Polska, która potrafiła niegdyś utrzymywać garnizon na Kremlu i władać państwem rozciągającym się od Morza Czarnego po Morze Bałtyckie.


Cóż za doskonałe rozpoznanie wśród polskich kręgów patriotycznych :)
A jeśli wkrótce nakażą Ci płacić podatek od powietrza którym oddychasz. Będziesz zadowolony z tego powodu? Obecne wpływy z tytułu podatków mogłyby zaspokoić wszystkie potrzeby jakie ma państwo gdyby tylko było dobrze rządzone. wystarczyłoby uprościć system podatkowy a podatki mogłyby być niższe. Zresztą mam nadzieję że wiesz dobrze o tym że podnoszenie podatków nie przekłada się na większe wpływy do budżetu. Władze muszą zdać sobie sprawę z tego że dużo więcej już od narodu nie wyduszą i trzeba po prostu zadbać o nie wyrzucanie zebranej kwoty w błoto.
Jeśli uważasz że to dobrze że państwo marnuje publiczne pieniądze a podatki rosną to twoja sprawa.

Ja jak robię drobne zakupy zawsze podkreślam że nie chcę paragonu. Lepiej jak te 19 procent kwoty pójdzie do kieszeni sprzedawcy który pieniądze te wyda w innym sklepie dając komuś zarobić. W innym wypadku pieniądze zostaną przeznaczone na nową siedzibę US lub na pensję pani Joli której praca jest bezsensowna i nie byłaby potrzebna gdyby nie absurdalne prawo podatkowe.

Ja chciałbym kraju w którym obywatel nie jest oszukiwany, grabiony przez rządzących. I rozumiem że za takie państwo można umierać.
Ty zaś marzysz chyba o zamordystycznym bezdusznym tworze który będzie ci dyktował na co masz przeznaczyć swoje pieniądze co zresztą potwierdzasz pisząc:
Rosjanie tacy głupi nie byli
Ostatnio edytowano N gru 22, 2013 14:57 przez Witold, łącznie edytowano 2 razy
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » N gru 22, 2013 14:50

Chociaż nie przepadam za Septemberlichtem z kilku względów,niestety muszę mu przyznać w tym wypadku racje. A dlaczego ?- Za długo mieszkam za granicą, i wiem jak są spostrzegani Polacy. Co do Powstania Warszawskiego ma tutaj niestety racje.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » N gru 22, 2013 14:52

Jacek napisał(a):Chociaż nie przepadam za Septemberlichtem z kilku względów,niestety muszę mu przyznać w tym wypadku racje. A dlaczego ?- Za długo mieszkam za granicą, i wiem jak są spostrzegani Polacy. Co do Powstania Warszawskiego ma tutaj niestety racje.


pod nazwaniem Powstańców Styczniowych kretynami też się podpisujesz?

EDIT

Jeśli chodzi o podatki, Septemberlicht pisałeś o tym że Polacy pilnują tylko własnego interesu. Z tego wychodzi na to że jeszcze ostrożniej powinniśmy powierzać nasze pieniądze państwu, prawda?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » N gru 22, 2013 15:21

Nie- dalej nie doczytałem. Skupiłem sie tylko na Powstaniu Warszawskim. ktore maialo sporo przeciwnikow w obozie londynskim. I tylko w tym zakresie.Ja mysle ze czas zająć sie problemami polskiego kEA, bo z tego co widze, Jego wladze slą czołobitne pozdrowienia dla Pani Brunne i obecnej Pani ktora rządzi Svenska KYrkan, i tym powinna się zjąc strona Konfesyjni. Dosc juz pobłazania ze strony Konfesyjnych wobec postepowania władz KEA w Polsce z biskupem Samcem na czele. Niech Polski KEA w koncu sie okresli. Strona Konfesyjni powinna walczyc o dobre imie luteranizmu, a nie byc forpoczta polskiego kEA w tym zakresie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » N gru 22, 2013 20:04

Znalazłem ostatnią ciekawostkę na temat UE: http://www.pch24.pl/expose-merkel--pans ... 958,i.html
Nie mówcie mi, że UE ma pozytywne intencje.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron