Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Proszę o modlitwe

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Tomasz » N lis 04, 2012 18:53

Sam Pan Bog wyznacza kres drogi kazdego czlowieka.


Tak Jacku - ale przypomnij sobie historię Łazarza. Prośby zostały wysłuchane. Tak samo i my możemy prosić Boga w modlitwie o zachowanie przy życiu.

No więc opuszczam i nie będę siać fermentu,,ale co to dla forum za strata jak Ty zostajesz pełen sił i zapału do walki.


Mam nadzieję, że jednak nas nie opuścisz. Cenię sobie zarówno Jacka jak i Kazimierza. Obaj wnosicie do tej strony bardzo dużo - tylko w zupełnie odmienny sposób. Można powiedzieć, że jesteście totalnym przeciwieństwem dla siebie, ale na takich przeciwieństwach można wiele zbudować.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Kazimierz » Pn lis 05, 2012 16:14

Tomasz napisał:
Mam nadzieję, że jednak nas nie opuścisz. Cenię sobie zarówno Jacka jak i Kazimierza. Obaj wnosicie do tej strony bardzo dużo - tylko w zupełnie odmienny sposób. Można powiedzieć, że jesteście totalnym przeciwieństwem dla siebie, ale na takich przeciwieństwach można wiele zbudować.


O.K.Zostaję.
Dzięki Tomaszu i dzięki Elżbieto za wspomożenie.
Ale przyznaję mam problem,ponieważ nie jestem na forum by walczyć lecz by budować.Ale jak budować jak na cytat z książeczki matki Ewy-Tiele-Winkler pt:'Działanie Ducha Świętego w codziennym życiu,książeczki która powinna być studiowana przez każdego świadomie wierzącego Jacek napisał że głoszę herezje.A ja zacytowałem tylko parę zdań z którymi się utożsamiam.

Pastorze Aleksandrze- Ratunku !!!, niech Pastor pomoze co niektorym wyjsc z patowej sytuacji bo co niektorzy popadaja i glosza herezje na tej stronie. Ludzie !!!!- pytajcie sie swoich ksiezy w tym zakresie, a nie filozofujcie, bo takie banaly co niektorzy wypisuja, ze az smiech
ogarnia


Owocem Ducha jest miłość ,a jego gronami są:radość,pokój,`cierpliwość,uprzejmość,wierność,łagodność i wstrzemiężliwość.
I zapytowywuję się Jacusia czy Luteranie nie powinni się charakteryzować w/w owocami i jeśli tak to dlaczego?.
A może Jacek uważa że chodzenie w Duchu i owoce Ducha to domena Zielonoświątkowców,Baptystów,itd.....
Że Luteranie nie powinni się miłować.A może lepiej walczyć z szabelką.
A ja wierzę że mieczem Ducha Świętego jest słowo Boże.A Słowo Boże muszę weryfikować przez osobę Jezusa Chrystusa.
Właśnie M.Luter jako pierwszy dopuścił,że papież może się mylić,że sobory mogą się mylić a jedynym weryfikatorem Pisma Św. jest osoba Jezusa.
Jezus mówił. Owce mnie znają i słów moich słuchają.
Właśnie słuchają.A jak ja mogę słuchać Boga.Ano czytając Słowo Boże,studiując go,rozmyślając?,nie chcę napisać-medytując.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Kazimierz » Pn lis 05, 2012 16:50

I jeszcze jedno.Adam przekazał nadany mu przez Boga autorytet nad światem diabłu.

[b]
Łk.4,6 - I rzekł do niego /Jezusa/ diabeł - Dam Ci całą władzę i chwałę ich ponieważ została mi przekazana,i daję ja,komu chcę
[b].

Ale Jezus przywrócił utraconą relację człowieka z Bogiem,ale to dotyczy tych którzy świadomie przyjmą
Ducha Świętego do swojego serca.
Człowiek napowrót może do Wielkiego i wszechpotężnego Boga mówić - Abba-Ojcze.

Chodząc w autorytecie Bożym Bóg chce ,byśmy byli tutaj na ziemi takimi jego ambasadorami,abyśmy świecili światłością Chrystusową.A to jedynie jest możliwe jeśli oddamy do dyspozycji Duchowi Świętemu swoją duszę,by On Duch nas przemieniał,przemieniał nasza duszę,serce,umysł wolę,przemieniał całe jestestwo.
By było w nas widać Owoce Ducha.By było widać miłość Chrystusową.
To wymaga przewartościowania kim my jesteśmy dla Boga i że Bóg zniżył się do człowieka,mimo że człowiek niczym nie jest sobie w stanie zasłużyć.

Przewartościowania,że nie jestem w oczach Boga nędznym grzesznikiem,chociaż oczywiście że jestem,ale mogę się nazywać dzieckiem Bożym,wykupionym z niewoli grzechu i moim zadaniem na tej ziemi w zamian za to co dla mnie zrobił Bóg jest poszerzanie Jego królestwa.
A Bóg jest zawsze ze mną i wiem że mnie nigdy w tej walce nie opuści.
A Jak poszerzać Boże Królestwo.Ano również przez modlitwę.Walka z Amalekitami jest z pokolenia na pokolenie.Ale to już na nowy wątek
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Kazimierz » Wt lis 06, 2012 10:38

Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę*, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. [J 17, 20-24]


Kochany Ojcze dziękujemy Ci za Twoją wielką miłość do nas.Otwieraj nasze oczy i uszy duchowe na Twoje Słowo,by ono do nas przemawiało,by nas zmieniało,byśmy mogli je coraz lepiej rozumieć ale i wprowadzać w czyn ,tak by świat widział żeśmy Twoi i przez to się zmieniał,by poszerzało się Twoje królestwo na tej ziemi,by Kościół rósł w siłę.By była w nas jedność.Byśmy szukali tego co nas łączy,byśmy się nawzajem wspierali,miłowali.

Ty jedynie jesteś naszym Panem.Tobie niech będzie chwała na wieki,wieków.
Prosimy Cię o potrzebne dary dla nas,dla wszystkich księży ale i osób świeckich którzy nie wstydzą się Twojej Ewangelii.
W imieniu Jesusa Chrystusa.Amen
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Jacek » Śr lis 07, 2012 05:13

Akurat w tym dziale Kaziu, nie bede Tobie ingerowal. A walczyc nalezy , bo inaczej zginiemy.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Tomasz » Śr lis 07, 2012 08:16

Czyli mamy consensus - Jacek będzie walczył w obronie Kazimierza, a Kazimierz modlił się za Jacka. I niech każdy robi to, co mu wychodzi najlepiej :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Kazimierz » Śr lis 14, 2012 10:29

Krótkie rozważanie:

Modlitwa to nie monolog ani nawet dialog, lecz spotkanie. Spotkanie z kimś bardzo konkretnym, kto wchodzi w moje życie jako osoba, a więc jako Bóg Ojciec, Jezus Chrystus, Duch Święty. Jeżeli praktykujemy modlitwę, możemy się przekonać, że bez niej nie można żyć. Modlitwę można porównać do oddychania. Bez niej nasz duch pozostaje "niedotleniony" czy wręcz zduszony.
Ostatnio edytowano Śr lis 14, 2012 10:49 przez Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Kazimierz » Śr lis 14, 2012 10:30

Proszę Cię kochany Ojcze o wzrost naszej wiary , wiary w to że chcesz przez nas poszerzać Boże Królestwo , ale to zależy od tego na ile oddamy się pod działanie Ducha Świętego by po pierwsze zmieniał naszą duszę,nasze serce,nasz umysł,nasze emocje,wreszcie całe nasze jestestwo , a po drugie by przez nas działał,byśmy chodzili w światłości , byśmy byli Twoimi ambasadorami na tym świecie,by inni widzieli że nie jesteśmy z tego świata i że za nami stoi cała potęga niebios.Kochany Ojcze bądż taką światłością na scieżkach naszego rozwoju duchowego,żebyśmy nigdy nie usłyszeli że byliśmy nieużytecznymi sługami.
W Jeremiaszu 33,3 mówisz do nas :

Wołaj do mnie a odpowiem ci i oznajmię ci rzeczy wielkie i niedostępne o których nie wiesz.

Więc wołamy do Ciebie-chcemy więcej Ciebie,prosimy Cię o to w imieniu Jezusa Chrystusa.Amen
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Proszę o modlitwe

Postprzez Elżbieta » Śr lis 14, 2012 16:15

Amen
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Proszę o modlitwę za Mame

Postprzez paweł28 » Pn lip 01, 2013 13:59

Proszę o modlitwę w intencji mojej Mamy Krystyny która zmarła 27.06.2013 miała 61 lat
była bardzo chora wszystko szło w dobra stronę aż nagle trafiła do szpitala i już nie wróciła do domku, nie zdążyłem się z Nią pożegnać

Pomódlmy się za Jej dusze aby trafiła to Królestwa Niebieskiego, aby mój brat Mamy
syn poradził sobie teraz gdy zostanie sam w domu ,módlmy się aby Mama była razem Z Tatą
paweł28
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lip 01, 2013 13:56
wyznanie: Katolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Proszę o modlitwę

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron