Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr sty 23, 2013 13:15

Jonah napisał(a):
Agnieszka Ostrowska-Fetera napisał(a):Uwaga!
https://www.facebook.com/notes/feminist ... 1519267925



No właśnie jakoś tak to zrozumiałem, mimo że ze mnie tylko ginekolog-amator (byłem przy porodzie) :D .


Tu pisze, że "zwykłe" środki hormonalne działają wczesnoporonnie.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jonah » Śr sty 23, 2013 14:36

Agnieszka Ostrowska-Fetera napisał(a):
Jonah napisał(a):
Agnieszka Ostrowska-Fetera napisał(a):Uwaga!
https://www.facebook.com/notes/feminist ... 1519267925



No właśnie jakoś tak to zrozumiałem, mimo że ze mnie tylko ginekolog-amator (byłem przy porodzie) :D .


Tu pisze, że "zwykłe" środki hormonalne działają wczesnoporonnie.


Jeśli tak jest rzeczywiście, to i z tymi trzeba uważać. Jak widać, nikt nie wymyślił nic lepszego od XVI w. jak zwierzęce kiszki - jako prototyp prezerwatywy - naturalne, ekologiczne i nie działają wczesnoporonnie :D
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Elżbieta » Śr sty 23, 2013 15:00

Jonah napisał(a):Jeśli tak jest rzeczywiście, to i z tymi trzeba uważać. Jak widać, nikt nie wymyślił nic lepszego od XVI w. jak zwierzęce kiszki - jako prototyp prezerwatywy - naturalne, ekologiczne i nie działają wczesnoporonnie :D

Albo szklanka zimnej wody zamiast :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr sty 23, 2013 15:34

Elżbieta napisał(a):
Jonah napisał(a):Jeśli tak jest rzeczywiście, to i z tymi trzeba uważać. Jak widać, nikt nie wymyślił nic lepszego od XVI w. jak zwierzęce kiszki - jako prototyp prezerwatywy - naturalne, ekologiczne i nie działają wczesnoporonnie :D

Albo szklanka zimnej wody zamiast :lol:


Zamiast seksu czy zamiast prezerwatywy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A tak na poważnie, oprócz gumek sa jeszcze inne metody mechaniczne oraz NPR.
Mozna też łączyć NPR z metodami mechanicznymi.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Jonah » Śr sty 23, 2013 16:30

Elżbieta napisał(a):
Jonah napisał(a):Jeśli tak jest rzeczywiście, to i z tymi trzeba uważać. Jak widać, nikt nie wymyślił nic lepszego od XVI w. jak zwierzęce kiszki - jako prototyp prezerwatywy - naturalne, ekologiczne i nie działają wczesnoporonnie :D

Albo szklanka zimnej wody zamiast :lol:



Toż to już totalna ekstrema :cry: . Dobrze, że moja małżonka na to nie wpadła 8-)
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Witold » N cze 22, 2014 23:08

Septemberlicht, chciałem się ustosunkować do twojej wypowiedzi a właściwie odpowiedzi na moje pytanie z zamkniętego wątku o prof. Chazanie:

Poza tym, kiedy twoim zdaniem zarodek staje się człowiekiem. W chwili porodu dopiero?


Nie ma i nie może być jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Bo to kwestia natury filozoficznej a nie medycznej. Ja rozumuję tu trzeźworozsądkowo. Nie nazywam jajka kurą, nie nazywam pestki jabłonią, nie będę więc nazywał ludzkiego płodu człowiekiem. Dla mnie kompromisową i rozsądną datą jest 6-7 miesiąc, czyli czas kiedy ludzki płód ma minimalne choć szanse na samodzielne życie poza ciałem matki. Ta cezura jest oczywiście subiektywna, kwestionowalna. Ale wydaje mi się lepsza od poglądu, że dwudniowa zygota to człowiek.


Nie rozumiem Cię, z jednej strony uważasz morderstwo za straszną zbrodnię jednocześnie nie umiesz określić kiedy płód zaczyna być człowiekiem. Skąd zatem przyzwolenie u Ciebie na aborcję? Jeżeli pojęcie człowieczeństwa jest ulotne i jest zagadnieniem natury filozoficznej, dlaczego nie uśmiercać chorych noworodków, ba, nawet dzieci do 3 roku życia. przecież one też byłyby w stanie same przeżyć bez pomocy rodziców. nie są samowystarczalne? Bo dalej idąc można powiedzieć jak pewna feministka o której wspominałem, że nie wszyscy są ludźmi.Czy byłbyś w stanie usprawiedliwić takie rzeczy? Nie jest moim zamiarem obrażanie Ciebie ale jeżeli zostawiamy ustawodawcy decyzję czy ktoś jest już człowiekiem czy nie nigdy nie można być pewnym jak szybko spadnie cena życia w ciągu kolejnych dekad.

Polecam też pewną ciekawostkę, według prawa UK lekarze nie musieli ratować tego dziecka, obecnie ma już 10 lat!
http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i- ... -lat/vjtn2
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez B! » Pt lut 05, 2016 15:40

... dawno nie pisałam, nie czytałam.

I choć rozmowa zakończyła się dawno temu to czytam ja drugi raz (pierwszy raz rok temu) i dziś wracając na forum.
doszłam do wniosku że tak naprawdę nie odbyła się ona między przeciwnikami i "zwolennikami" aborcji a miedzy kobietą i mężczyzną.
Owszem czasami bardzo wybuchowym i radykalnym a czasami bardzo mądrym i empatycznym mężczyzną i kobietą - równie mądrą co momentami przestraszoną jak to bywa w dzisiejszym świecie zdaną na siebie(...)

dziękuję rozmówcą!
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Witold » Śr lut 10, 2016 15:55

a czasami bardzo mądrym i empatycznym mężczyzną i kobietą


empatycznym wobec kogo?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez B! » Śr lut 10, 2016 16:03

... wobec pokrzywdzonego, Witoldzie.
B!
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz mar 05, 2015 12:06
wyznanie: chrześcijanin - narazie tyle
  

Re: NIE DLA ABORCJI !!!!!!

Postprzez Witold » Śr lut 10, 2016 17:51

tak tylko zaczepiałem by poznać twoją opinię :wink:

Pokrzywdzone jest twoim zdaniem dziecko?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura, tradycje i etyka ewangelicka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości