Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co odstrasza od ewangelicyzmu

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Witold » Wt sty 29, 2013 14:43

to dziwne bo mi ksiądz na spotkaniu powiedział że to czy zgłoszę moją konwersję czy nie w mojej starej parafii to jest to obojętne. że nikt tego nie wymaga.

Może go źle zrozumiałem.

Tak czy inaczej co to za problem? Co Cię obchodzi proboszcz? Przecież siłą Cię nie zaciągnie z powrotem do KRK :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez skomplik » Wt sty 29, 2013 18:07

Chodzi o to że KRK nie pyta o zdanie proboszcza luterańskiego. Mam nadzieje ze KEA nie ma tu jakiejś umowy z KRK dotyczacej konwertytów.

A jak to jest gdy ktoś z KER-u chce przejść do KEA? Albo z KEA do KER-u?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Tomasz » Wt sty 29, 2013 18:30

Co do głównego tematu, to przyznam że może odstraszać od KEA to że byli rzymsko-katolicy muszą zgłosić swoją konwersję proboszczowi KRK, przez co myślę że wielu wycofuje się z tego.


Opowiadasz jakieś herezje :mrgreen:

Konwersji dokonuje się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim i żaden proboszcz KRK nie ma nic do tego. Do aktu konwersji wymagane jest jednak świadectwo chrztu, które konwertyta musi załatwić w parafii rzymsko-katolickiej i tutaj czasami występują problemy z księżmi KRK. Ale nie jest jakaś wielka przeszkoda, której nie da się przeskoczyć. Można mieć np. w domu taki dokument wydany wcześniej. Ponadto - konwertyta wcale nie musi mówić, do czego jest mu potrzebny.

Chodzi o to że KRK nie pyta o zdanie proboszcza luterańskiego.


Nie rozumiem, o co miałby pytać ksiądz KRK proboszcza luterańskiego ? Również ksiądz KEA nie pyta się o nic proboszcza KRK.

Mam nadzieje ze KEA nie ma tu jakiejś umowy z KRK dotyczacej konwertytów


O ile mi wiadomo, to chyba jest jakieś porozumienie, że Kościoły nie będą tutaj sobie "wchodzić w paradę" i utrudniać konwersji na wzajem.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iza » Wt sty 29, 2013 21:47

Co do głównego tematu, to przyznam że może odstraszać od KEA to że byli rzymsko-katolicy muszą zgłosić swoją konwersję proboszczowi KRK, przez co myślę że wielu wycofuje się z tego.


Tak jak napisał Tomasz wystarczy odpis chrztu. Tyle, że ponoć bardzo często pytają się w jakim celu jest potrzebny. No i tutaj kto chce może improwizować :mrgreen:
Jakoś mi się nie chce wierzyć, że osoba która naprawdę chce konwertować do KEA wycofa się ze swojej decyzji bo co też powie proboszcz i dalej będzie tkwić w KRK. Oczywiście obawiam się, że może to nie być miła rozmowa, ale nikt nie mówił że będzie łatwo.
Odpis i tak muszą mi kiedyś dać.
Iza
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 19:48
Lokalizacja: Legionowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Elżbieta » Wt sty 29, 2013 22:20

Odpis i tak muszą mi kiedyś dać.

Tylko, że bywa, że dają po dwóch latach.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Tomasz » Wt sty 29, 2013 23:25

Nikt łaski nie robi. Jeżeli konwertyta rzeczywiście miałby problemy z uzyskaniem świadectwa - to nie będzie to przeszkodą w dokonaniu konwersji.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Majkel » Cz sty 31, 2013 16:07

Jeśli ktoś ma problem z uzyskaniem odpisu aktu chrztu ze strony proboszcza z KRK, powinien się zgłosić do swojego proboszcza luterańskiego i ten na pewno wykaże się zrozumieniem i pomoże załatwić tą sprawę :wink:
Majkel
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pt wrz 28, 2012 17:30
wyznanie: luterańskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Adam » Pt sie 12, 2016 21:05

Majkel napisał(a):Jeśli ktoś ma problem z uzyskaniem odpisu aktu chrztu ze strony proboszcza z KRK, powinien się zgłosić do swojego proboszcza luterańskiego i ten na pewno wykaże się zrozumieniem i pomoże załatwić tą sprawę :wink:


Czy jest dużo przypadków że są z tym problemy?bo gdzieś przeczytałem że w razie takiego problemu to nie będzie wtedy potrzebny akt chrztu,nie mam zamiaru czekac nawet dwóch lat nawet pisało że to takie prawo kanoniczne co oni już nie wymyślą :o
Adam
 
Posty: 35
Dołączył(a): Pn sie 08, 2016 15:09
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Elżbieta » Pt sie 12, 2016 22:32

Ksiądz Cię dopuści do konwersji, wówczas, kiedy dojdzie do wniosku, że już jesteś gotowy - nie wcześniej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co odstrasza od ewangelicyzmu

Postprzez Iwona » So sie 13, 2016 13:38

"Ksiądz Cię dopuści do konwersji, wówczas, kiedy dojdzie do wniosku, że już jesteś gotowy ...."

Litości, co to za język? Czy my jesteśmy na poważnym portalu 'konfesyjni.pl' czy u cioci na imieninach .... :roll:
Iwona
 
Posty: 227
Dołączył(a): Pt maja 20, 2016 19:08
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron