Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

KONSERWATYZM A FUNDAMENTALIZM LUTERANSKI

KONSERWATYZM A FUNDAMENTALIZM LUTERANSKI

Postprzez Jacek » Śr sty 01, 2014 10:51

Od paru dni uczestnicze na jednym z polskich blogów o charakterze religijnym, jest to blog o charakterze neutralnym wyznaniowo, ale większosc stanowią wojujący ateiści. Ponieważ tam wypowiadamy się na tematy religijne okreslając swoje stanowisko wobec niektorych spraw, zostałem ostatnio zaatakowany przez ateiste w niewybredny sposob, a mianowicie za przedstawiciela luteranskiego fundamentalizmu i swoistej luteranskiej Al-kaidy, zagrazającej porządkowi społecznemu. Starałem się mojemu przeciwnikowi wyjasnic jaka jest róznica pomiędzy konserwatyzmem a fundamentalizmem luteranskim. Starałem się mu wyjaśnić ze my konserwatysci, bronimy w sposob demokratyczny pozycji naszych kosciołow, i chcemy rozmawiać z przeciwnikami, i nie uprawiamy ekstremizmu wyznaniowego. Natomiast fundamentalisci luteranscy, nie romawiają z nikim w ich programie jest wpisany także ekstremizm, czego przykładem jest zaatakowanie ładunkami wybuchowymi kilku klinik aborcyjnych w USA, jakiego odłamu koscioła luteranskiego byli tego nie podano w amerykanskich gazetach, co skrzęetnie chciał wykorzystać w walce przeciwko mnie polski ateista z Chicago. Od ekstremizmu w protestantyzmie nie jest wolne praktycznie żadne wyznanie począwszy w historii od pokojowo nastawionych Anabaptystów, ktorzy w pewnym okresie uciekli się do przemocy, podobnie jak pewne odłamy Kwakrów, i Mennonitów. Skrajnosci nigdzie nie brakuje.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: KONSERWATYZM A FUNDAMENTALIZM LUTERANSKI

Postprzez Kubala95 » Śr sty 01, 2014 17:35

Znowu ci ateiści, jak są tacy niewierzący to co ich obchodzą religijne blogi ? Jeszcze prowokują religijną nienawiść, nie mają pojęcia o religioznawstwie, mylą podstawowe pojęcia i z chrześcijan którzy głęboko przeżywają swoją wiarę robią terrorystów. Niedawno pod ogień trafiali w Polsce tylko katolicy, teraz widać wzięli się jeszcze za ewangelików. Problem w tym, że takie wypowiedzi szybko trafiają do opinii publicznej i potem stają się przyczyną nagonki na Kościół (mam na myśli Kościół Boży, wszystkie wyznania).
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: KONSERWATYZM A FUNDAMENTALIZM LUTERANSKI

Postprzez pietrobus » Śr sty 01, 2014 18:07

Wrzuć proszę link, chętnie poczytam.
Avatar użytkownika
pietrobus
 
Posty: 37
Dołączył(a): So gru 28, 2013 22:01
Lokalizacja: Wrocław
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: KONSERWATYZM A FUNDAMENTALIZM LUTERANSKI

Postprzez Jacek » Śr sty 01, 2014 18:57

Jest to narazie forum zamkniete poniewaz robiło się nieciekawie wczesniej otzrymałem zaproszenie od administratora dlatego moglem sie zarejestrować., Administrator nie przewidział takiego awanturnictwa, i obelzywych uwag. Muszą zrobić chwilowo porządek, i usunąc coniektore osoby. Zeby wejsc uprzednio na forum nalezało sie zarejestrowac. Mysle ze wkrotce otworzą, to dam znac, Kuba -oni są przynajmniej widocznymi przeciwnikami , najgorsi przeciwnicy i wrogowie to wewnetrzni czyli liberałowie w KEA, czego mielismy okazję się przekonać wspolnie z Tomaszem na luteranie w Polsce na FB. Tam trzeba miec mocne nerwy, zmieszją Cibie z błotem Pawlasy i jego firma, niczym nie ustepuja ateistom sa gorsi od nich.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

cron