Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ŚRODA POPIELCOWA

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Elżbieta » Pt mar 07, 2014 21:34

Jacku, o ile się nie mylę, Nabożeństwa w Środę Popielcową odbywają się w naszym Kościele w całej Polsce, więc tak prawdę powiedziawszy nie bardzo rozumiem o co wojujesz.
W Legnicy było o 17,00 , Było więcej niż zwykle ludzi i na dokładkę mieliśmy trochę gości z innego Kościoła.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Witold » So mar 08, 2014 19:08

Jacek napisał(a):Niewiem w koncu Witold pod jakim nazwiskem wystepujesz na FB? ale skoro ktos okresla sie pod nazwiskiem Przemyslaw Adam Smiejek cyt. Zaatakowano mnie nawet na forum www. Konfesyjni. Wiec jeseli to nie Ty? , to naprawde niewiem o co chodzi ?.


Nie wiem kto to jest Przemysław Adam S. i szczerze mówiąc średnio mnie to interesuje.

Ubolewasz nad moim czestym opieraniem sie na pogladach Ks. Jana Grossa, i martwisz sie czy Ks. Jan Gross bedzie z tego zadowolony ?- Jestem doslownie wzruszony Twoja troska !!!.


Wydaje mi się że ksiądz już raz prosił o to by jego nazwiska nie używać w celu prowadzenia wojenek na forach i FB.

Dla mnie Ks. Jan Gross czy Ks. Prob. Rafal Bukowiecki jako duchowni luteranscy , stanowia fundament do dalszego poznawania teologii luteranskiej, w przeciwinstwie do niektorych osob, ktorzy twierdza ze wystarczy poczytac dwa razy Biblie, aby zostac teologiem luteranskim :lol: .


Dla mnie Biblia jest ważniejsza od każdego księdza i tego co powie/powiedział ktokolwiek inny niż Jezus, ewangeliści oraz prorocy ST.

Jak wspomnialem problem niektorych polskich luteran polega na tym ze nadal nie rozumieja kosciola luteranskiego, jako jednej swiatowej wspolnoty luteranskiej, lecz dziela na KEA, SELK. Svenska Kyrkan, EKD, zapominajac ze wg slow Jezusa Chrystusa cyt. Abysmy stanowili jedno, doslownie zaprzeczamy slowom Pisma Swietego. Dzielenie kosciola luteranskiego , jest zwyklym zasciankiem, co nie przeszkadza na korzystaniu z pomocy finansowej z tych kosciolow.


Aha, Ty, nie tworzysz podziałów? To właśnie dlatego co trzeci post zaczynasz od słów: "Na zachodzie...." albo "W Szwecji...". Piszesz jednoczesnie jaki to nasz KEA jest zaściankowy. Wiesz co, właśnie Ty mi się kojarzysz z zaściankowością i zakompleksieniem. Co chwilę musisz podkreślać gdzie to nie byłeś. Wiesz że mamy XXI wiek i podróżowanie po Europie nie jest żadnym wyczynem? Tkwisz mentalnie w latach 70 tych. :lol:

To tylko w Polsce jako jedynym kraju chyba na swiecie gdzie czlonkow polskiego KEA dzieli sie na rdzennych pokoleniowych Luteran i tzw, konwertytow, do ktorych ci pierwsi odnozsa sie z pewna rezerwa.


Oczom swoim nie wierzę czytając to co napisałeś. Wpisz sobie w wyszukiwarce słowo "pokoleniowi". 8 wyników, wszystkie posty twojego autorstwa.

np. z 6 lipca 2013:
Elzbieta- czy Ty znasz pojecie mieszania z blotem ? Bo ja w mojej wypowiedzi nigdzie nie widze, mieszania z blotem ani wulgaryzmow ???. Chyba ze pokoleniowi sa przeczuleni na swoim punkcie ?? :mrgreen:


Tak więc krytykujesz podziały a sam takie właśnie podziały pielęgnujesz.

Na zachodzie czlonkowie kosciolow luteranskich maja wiecej pokory i poszanowania dla wlasnych duchownych niz nikiedy w Polsce, o czym przekonalem sie na niejednym forum
.

"Na zachodzie" :lol: no właśnie, na zachodzie ludzie są tak zdyscyplinowani że akceptują wszystkie chore pomysły władz kościoła na przykład udzielanie ślubów homoseksualistom :) Niestety brak im dyscypliny jeśli chodzi o uczęszczanie na nabożeństwa.

http://www.rp.pl/artykul/727202.html?print=tak&p=0

Ja się cieszę że należę do tego "zaściankowego" KEA.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Elżbieta » So mar 08, 2014 19:24

Dla mnie Biblia jest ważniejsza od każdego księdza i tego co powie/powiedział ktokolwiek inny niż Jezus, ewangeliści oraz prorocy ST.


Witoldzie, nie przesadzaj. Duchowni studiują po to przez tyle lat , by właśnie wiele rzeczy pozornie zrozumiałych swoim owieczkom wyjaśniać. I nie możesz powiedzieć, że lepiej rozumiesz wszystko co w Biblii jest zawarte od tego, kto studiował te rzeczy, studiował nie tylko Pismo Święte, ale również i języki starożytnie i historię i jeszcze wiele, wiele rzeczy o których ławkowy wierny nie ma zielonego pojęcia.

Jednocześnie zwracam wszystkim dyskutantom uwagę, że tematem tego wątku jest Środa Popielcowa, a nie wzajemne rozliczenia.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Tomasz » So mar 08, 2014 19:33

Jednocześnie zwracam wszystkim dyskutantom uwagę, że tematem tego wątku jest Środa Popielcowa, a nie wzajemne rozliczenia.


Dokładnie tak. Uprzedzam, że każdy kolejny post nie związany z tematem, lub będący dalszymi wycieczkami personalnymi wyląduje w koszu.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Witold » So mar 08, 2014 20:34

Elżbieta napisał(a):
Witoldzie, nie przesadzaj. Duchowni studiują po to przez tyle lat , by właśnie wiele rzeczy pozornie zrozumiałych swoim owieczkom wyjaśniać. I nie możesz powiedzieć, że lepiej rozumiesz wszystko co w Biblii jest zawarte od tego, kto studiował te rzeczy, studiował nie tylko Pismo Święte, ale również i języki starożytnie i historię i jeszcze wiele, wiele rzeczy o których ławkowy wierny nie ma zielonego pojęcia.


Ale ja NIE PISZĘ że wiem więcej niż ksiądz. Elu czy Ty, musisz być kolejną osobą która wkłada mi nie moje słowa w me usta?

Pisałem że DLA MNIE Biblia jest ponad wszystko i Jezus jest ponad wszystko i Bóg Ojciec jest ponad wszystko.

Księża są sługami Pana tak samo jak i parafianie. Księża są tylko ludźmi i nie są nieomylni ale nie piszę że są głupi czy niepotrzebni, WRĘCZ ODWROTNIE. jeżeli się z tym nie zgadzasz to trudno :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Elżbieta » So mar 08, 2014 21:52

Witoldzie, wyszło nieporozumienie.

Ale wracając do tematu, sądzę, że tylko w nielicznych parafiach nie było Nabożeństwa w środę.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Bronisław Sztuchlik » Pn mar 17, 2014 23:05

zgodnie z tym co było zapowiedziane, wszystko co nie będzie dotyczyło tematu , wyląduje w koszu.
Elżbieta
Bronisław Sztuchlik
 
Posty: 155
Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 22:06
Lokalizacja: Studzionka
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ŚRODA POPIELCOWA

Postprzez Kubala95 » Wt mar 18, 2014 18:47

post niezgodny z tematem - usunięte
Elżbieta
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Poprzednia strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości