Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam serdecznie.

Witam serdecznie.

Postprzez Piotrek » Śr sie 16, 2017 03:02

Cieszę się, że mogłem się tutaj zalogować. Piotr Grochowski z Warszawy, magister historii po stołecznym UW. Moja babcia Teresa Grochowska jest praktykującą luteranką. Miłośnik Niemiec i języka niemieckiego. Urodzony 15 lipca : ). Cieszę się, że jesteśmy razem.
Piotrek
 
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Elżbieta » Śr sie 16, 2017 05:40

Witaj :)
Czyżbyś Ty osobiście nie był praktykującym Luteraninem ? :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Grzegorz » Śr sie 16, 2017 06:18

Ooo, nowa twarz z Warszawy, świetnie :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Piotrek » Śr sie 16, 2017 07:23

Mam za sobą okres burzy i naporu. Udział w organizacji lewicowej. Kilka razy do roku odwiedzam z rodziną cmentarz luterański przy ulicy Młynarskiej w Warszawie. Kiedyś przeglądałem "Jednotę". Jestem miłośnikiem filozofii Wilhelma Hegla i dialektycznej filozofii dziejów. Staram się nie wnikać w to co boskie, ale poznawać ludzi takimi jacy są. Luteraninem był także Józef Piłsudski, ożeniony z Marią z Koplewskich Juszkiewiczową. Piotrek.
Piotrek
 
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Aleksander » Śr sie 16, 2017 07:46

Witaj. Mam nadzieję, że starczy Ci cierpliwości :)do osób o prawicowych poglądach na forum.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Herbert » Śr sie 16, 2017 08:43

Piotrek napisał(a):Kiedyś przeglądałem "Jednotę".
A BIBLIĘ?
Jestem miłośnikiem filozofii Wilhelma Hegla i dialektycznej filozofii dziejów.
MARKSA TEŻ?
Staram się nie wnikać w to co boskie.
TO JAK TU TRAFIŁES? I CZEGO OCZEKUJESZ?
Luteraninem był także Józef Piłsudski.
NO I CO Z TEGO???
Herbert
 
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Piotrek » Śr sie 16, 2017 09:28

Herbert napisał(a):
Piotrek napisał(a):Kiedyś przeglądałem "Jednotę".
A BIBLIĘ?
Jestem miłośnikiem filozofii Wilhelma Hegla i dialektycznej filozofii dziejów.
MARKSA TEŻ?
Staram się nie wnikać w to co boskie.
TO JAK TU TRAFIŁES? I CZEGO OCZEKUJESZ?
Luteraninem był także Józef Piłsudski.
NO I CO Z TEGO???


Trafiłem tutaj po wpisaniu hasła "forum luteranie". Jestem zwolennikiem społecznej funkcji religii. Moim zdaniem człowiek nie ma prawa wnikać w to, co boskie. Liczę na silną pozycję SPD na niemieckiej stronie politycznej. Na pojednanie, w tym naszej młodzieży, pomiędzy narodami niemieckim i polskim. Pod wpływem biografii luteranina Józefa Piłsudskiego, w 14. roku życia związałem się z PPS. W innych wątkach nie będę aktywny, dziękuję za możliwość poznania luteranizmu. Piotrek.
Piotrek
 
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Piotrek » Śr sie 16, 2017 10:51

Niemcy po II wojnie światowej ciągle muszą określić swoją tożsamość. Szybko, bo już w latach 50. kiedy kanclerzem był Konrad Adenauer, dali się poznać jako wartościowy, zjednoczony i mobilny naród. Później Willy Brandt i uklęknięcie przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Zawsze liczyłem na silną pozycję SPD na niemieckiej scenie politycznej. Wśród młodzieży niemieckiej musi być prowadzona edukacja obywatelska, tak by II wojna światowa nigdy już się nie powtórzyła. Piotrek.
Piotrek
 
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Piotrek » Śr sie 16, 2017 22:10

Żeby pokochać wschodnie Niemcy, trzeba pokochać jego mieszkańców. Język niemiecki ma bardzo wiele odmian. Poznajemy go z niedopowiedzeń, półsłówek... Trzeba pokochać takie miasta nadmorskie jak Szwerin, Wismar, Rostock, Gryfia.... świat lasów, minstreli i trubadurów...Piotrek.
Piotrek
 
  

Re: Witam serdecznie.

Postprzez Piotrek » Pt sie 18, 2017 02:33

Ja sam mówię po polsku z silnym niemieckim akcentem... na studiach zajmowałem się historią Brandenburgii w XIV wieku... "soczewica koło miele młyn"...: ). Piotrek.
Piotrek
 
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości