Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Konwersja z protestantyzmu

Konwersja z protestantyzmu

Postprzez blaisee » Cz gru 21, 2017 16:42

Troche czasu juz na tym forum przebywam no i ostatnio zastanawiam sie powazne nad kwestia konwersji ;) Do KEA lub KEM.
Moje pytanie brzmi - Czy konwersja wyglada tak samo jak w przypadku dawnych katolikow czy jest jakas "ulga" dla protestantow? :mrgreen:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Zofia » Cz gru 21, 2017 17:41

Blaisee,
odpowiada Panu ten liberalny i mglisty ewangelicyzm głoszony przez bp Samca i wykładowców z ChATu ....?
W mojej parafii luterańskiej były zawsze: "Ogłoszenia dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Koscioła Ewangelicko_Augsburskiego", ale od kiedy nastał pastor dr Chwastek (2014) pojawilo się: "Ogłoszenie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem". A w to można wpakować kazdą liberalną ideologię. I tak się dzieje.
ps. W Konfesji Augsburskiej raczej nie przeczyta Pan o 'kobietach przy ołtarzu', etc.
Zofia
 
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Aleksander » Cz gru 21, 2017 17:56

Nie przejmuj, Blaisee, Zofia na naszym forum realizuje misję jezuitów, która niestety nie jest nakierowana na nawrócenie liberalnych ewangelików, lecz zaprowadzenie konserwatywnych do KRK :)))
Myślę że warunki są takie same niezależnie od tego z którego Kościoła przychodzisz.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Grzegorz » Cz gru 21, 2017 23:48

Zofia napisał(a):Blaisee,
odpowiada Panu ten liberalny i mglisty ewangelicyzm głoszony przez bp Samca i wykładowców z ChATu ....?


W KEA są środowiska mocno konserwatywne lub pietystyczne, które z liberalizmem nie mają nic wspólnego. Do ich przedstawicieli można zaliczyć ks. Londzina z Dzięgielowa, ks. Czyża z Wisły Malinki, ks. Macha z Białej czy ewangelistę Adama Cieślara z Brennej. Ponadto na samym ChAcie znam kilku studentów teologii, którzy są pełną gębą konserwatystami. Ich nazwiska pominę, żeby przypadkiem nie robić im problemów na uczelni. W każdym razie w KEA jest naprawdę sporo sensownych osób.


W mojej parafii luterańskiej były zawsze: "Ogłoszenia dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Koscioła Ewangelicko_Augsburskiego", ale od kiedy nastał pastor dr Chwastek (2014) pojawilo się: "Ogłoszenie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem". A w to można wpakować kazdą liberalną ideologię. I tak się dzieje.


Proszę powiedzieć w ilu spotkaniach z tego cyklu wzięła Pani udział?
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Grzegorz » Cz gru 21, 2017 23:51

blaisee napisał(a):Troche czasu juz na tym forum przebywam no i ostatnio zastanawiam sie powazne nad kwestia konwersji ;) Do KEA lub KEM.
Moje pytanie brzmi - Czy konwersja wyglada tak samo jak w przypadku dawnych katolikow czy jest jakas "ulga" dla protestantow? :mrgreen:


Wydaje mi się, że jeśli Twój chrzest zostanie uznany za ważny to konwersja wygląda tak samo jakbyś przechodził z KRK. Jeśli się zdecydujesz na KEA to bardzo fajnie będzie Cię mieć na pokładzie! :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Zofia » Pt gru 22, 2017 01:24

Grzegorzu,
pytasz, w ilu spotkaniach z pastorem Chwastkiem wzięłam udział? W żadnym!! Wystarczyl mi obszerny wywiad (jest w internecie) z tym pastorem sprzed kilku lat , zatytułowany: "Kościoł nowoczesny i tolerancyjny",(w którym ten specjalista od teologii Bultmanna prezentuje swoją akceptację dla związków homoseksualnych, także osób duchownych) oraz dwie moje dłuższe prywatne rozmowy z nim . Poza tym pozostajemy w poprawnych relacjach.
ps. Zapominasz, Grzegorzu, że ja w luteranizmie przeżyłam już ponad 20 lat i miałam okazję (i szczęście) słuchać wspaniałych luterańskich proboszczów, takich jak pastora B.Wittenberga, Adama Pilcha czy Marcina Kotasa. A przez pastora Chwastka stałam się "luteranką na wychodźstwie", taka jest ta smutna prawda.......

[tak, tak, drogi Pastorze Aleksandrze, przez pastora Chwastka, a nie przez jezuitów, jak Pastor sugeruje ...]
Zofia
 
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Grzegorz » Pt gru 22, 2017 07:06

Zofia napisał(a):od kiedy nastał pastor dr Chwastek (2014) pojawilo się: "Ogłoszenie dla osób zainteresowanych ewangelicyzmem". A w to można wpakować kazdą liberalną ideologię. I tak się dzieje.


plus

pytasz, w ilu spotkaniach z pastorem Chwastkiem wzięłam udział? W żadnym!!



Rozumiem, czyli nie brała Pani udziału w żadnym spotkaniu, co nie przeszkadza Pani spekulować, że pojawiają się tam liberalne ideologie.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Aleksander » Pt gru 22, 2017 07:26

Ewangelicki Kościół Luterański Anglii do konwersji wymaga przyjęcie za podstawy wiary mały katechizm dr Lutra. Różnica może polegać na długości spotkań. My całą rodziną zamknęliśmy sprawę w pięciu spotkaniach.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez blaisee » Pt gru 22, 2017 07:31

Grzegorz napisał(a):Wydaje mi się, że jeśli Twój chrzest zostanie uznany za ważny

A to moze byc nieuznany?? Przeciez baptysci to normaln, trynitarny kosciol i czlonek PRE?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Konwersja z protestantyzmu

Postprzez Zofia » Pt gru 22, 2017 11:52

Blaisee, zapytam nieskromnie czy Ty jesteś świadomy różnic w rozumieniu i pojmowaniu Sakramentu Ołtarza (Komunii św.) miedzy batystami a luteranami czy metodystami. Ja wybrałam luteranizm, ponieważ jego pojmowanie Sakramentu Ołtarza wydawało mi się najbliższe katolicyzmu (jakkolwiek są pewne różnice). A jak baptyści pojmują Trójcę Św.?
Zofia
 
  

Następna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron