Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Śr kwi 07, 2010 20:28

Wysłany: Sro Sty 13, 2010 19:37

One nie są zniszczone, one są częściowo odmalowane(chociaż wg mnie niewłaściwie). Szokuje ich rodzaj fresku, wzór- taki jakiś dziwny, taki trochę arabski, taki pstrokaty, jakiś taki niespotykany. Twierdzą, że nie pasuje. Jednak wielu się podoba mimo tej pstrokacizny
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez nika » Śr kwi 07, 2010 20:30

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 21:48

Elżbieta napisał:
Szokuje ich rodzaj fresku, wzór- taki jakiś dziwny, taki trochę arabski, taki pstrokaty, jakiś taki niespotykany.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale za to jaki oryginalny
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Śr kwi 07, 2010 20:32

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 22:03

tak, mimo tej "pstrokacizny" jest ładny. Pstrokate kolumny dodają Kościołowi strzelistości, bo zawężają przestrzeń. Trochę podobnie jest zbudowany Kościół św. Piotra i Pawła, ale tam kolumny są białe, przez co kościół wydaje się podobny do kwoki z rozpostartymi skrzydłami, taki szeroki i przysadzisty
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Piotr » Śr kwi 07, 2010 20:34

Wysłany: Pon Sty 18, 2010 21:38

Elu Kościół w Legnicy jest porostu piękny pozdrawiam.
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Dagóza » Śr kwi 07, 2010 20:36

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 12:12 Temat postu:

nika napisał:
Miałam okazję podziwiać ich z bliska
Ale słyszałam też, że Wasz kościół bardzo ucierpiał podczas wielkiej powodzi w 1997 roku
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Małe sprostowanie Kościół Mariacki w Legnicy ucierpiał podczas powodzi w 1977 roku. Powódz z 1997 nie wtragnęla do miasta dzięki ofiarnej postawie służb i miszkańców miasta. Tym niemniej dziś istnieją inne problemy z tą świątynią. Fundamenty stoją w wodzie i na zasadzie kapliarnej przekazują wilgoć do wnętrza. Kto był w kościele ten mógł zobaczyć jak niedawno odrestaurowane wnętrze na nowo niszczeje. Co ciekawe pod miastem przepeływa dziś rzeka i to w bezbośredniej bliskości kościoła - totez potęguje problemy.
Dagóza
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:20
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Śr kwi 07, 2010 20:39

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 18:10

Tak, rzeczywiście, powódź była w 77, a ta podziemna rzeczka to Młynówka, która niegdyś jednak płynęła na powierzchni (chociaż częściowo). Może gdyby piwnice nie zasypano piachem, by było lepiej - bardziej sucho.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Śr kwi 07, 2010 20:41

Wysłany: Czw Lut 25, 2010 10:31

19 kwietnia 2010 o godzinie 14,00 odbędzie się koncert organowy, na którym wystąpi
Wojciech Mazur, nasz były organista. Będzie to jego praca dyplomowa. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Szkoda tylko, że o takiej godzinie, bo ja wówczas jestem, w pracy i zwolnić się raczej nie mogę.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » N sie 01, 2010 07:06

31 lipca, czyli wczoraj, nagrywaliśmy w naszym kościele muzykę. Mamy nagraną już prawie całą liturgię. Zostały nam do nagrania tylko introity od czasu pasyjnego do nr.62. Nareszcie będziemy mieli porządne Nabożeństwo. Trzeba tylko jeszcze opracować nagrania. Ale muszę powiedzieć, że nasze organy mają piękne romantyczne brzmienie i sądzę, że Nabożeństwo z takim akompaniamentem będzie wspaniałe.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » N sie 01, 2010 07:08

No i mam jeszcze mniej radosną wiadomość, właśnie nasz duchowny odchodzi do innej parafii i dzisiaj będzie ostatnie Nabożeństwo z jego udziałem - SZKODA :(
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Paweł » N sie 01, 2010 21:04

Kiepska sprawa, są już kandydaci na proboszcza?
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron